Враховуючи обставини, стає критично важливим визначити, чи може ця звичка потенційно загрожувати загальному здоров'ю собак.
Чому собаки їдять траву?
За словами Лорни Вінтер, директорки Британської асоціації поведінки та дресування собак, собаки часто жують траву через потенційну перевагу її смаку. Також тварини можуть демонструвати таку поведінку, щоб привернути увагу власника та висловити бажання погратися з ними.
До того ж це може вказувати на нестачу клітковини в раціоні тварини. Якщо собака не отримує достатньої кількості клітковини, у неї з'явиться діарея, закреп та ожиріння.
Наукові дослідження показують, що клітковина, яка міститься в траві, може сприяти більш гладкому травленню у собак. Крім того, виявлено, що деякі трави корисні для собак, які страждають від шлунково-кишкових захворювань.
Вживання трави також може бути ознакою того, що ваша собака відчуває занепокоєння. Наприклад, собака, яка боїться, коли до неї наближається інша собака або людина, може раптово почати нюхати або навіть їсти траву.
До того ж вживання трави та діарея, безумовно, є ознаками того, що у собаки можуть бути глисти. Окрім активного споживання трави, у собаки можна помітити такі симптоми:
- блювота або діарея,
- втрата ваги,
- млявість,
- глисти в калі.
Як зрозуміти, що у собаки глисти / Фото UnSplash
Коли варто непокоїтися?
Власників домашніх тварин повинні насторожити такі моменти:
- собака нічого не їсть, крім трави,
- їсть забагато трави,
- продовжує їсти траву, а потім блює,
- видається хворим.
У такому разі потрібна консультація ветеринарного лікаря.
Також важливо знати, що:
- трава поблизу доріг містить важкі метали й небажана для тварини,
- зелень в парках може бути оброблена хімікатами,
- на поверхні рослин можуть бути присутніми яйця гельмінтів.