Багато людей навіть не здогадуються, що у будинку є кілька речей, які можуть викликати відчуття страху у домашніх тварин. Чого бояться собаки, і як допомогти їм подолати ці страхи – нижче у матеріалі!

Читайте також Не завжди це свідчить про втому або бажання спати: чому собака позіхає

Найцікавіше, що "страшними" для собак можуть виявитись речі, які сприймаються людиною як цілком невинні.

Чого собаки бояться в будинку?

  • Дзеркала

Деякі собаки виявляють ознаки страху при зустрічі з дзеркалом. Дослідники дійшли висновку, що тварин необов'язково лякає дзеркальна поверхня, а скоріше власне відображення.

Схоже, що собаки не можуть ідентифікувати себе в дзеркалах, через що помилково сприймають своє відображення як іншу собаку, яка вдирається в їхнє житлове приміщення. Тому є сенс прибрати великі дзеркала з приміщення, де вихованець перебуває найчастіше.

  • Порохотяги та інші побутові прилади

Чимало собак виявляють помітне побоювання до звичайних побутових приладів, таких як пилотяги, пральні машини та фени, через гучні звуки, які вони видають, і їхні незнайомі рухи. Експерти пояснюють таку поведінку глибоко вкоріненим страхом перед незнайомими предметами та звуками, які відчувають ці собаки.

Як допомогти:

  • Поступово знайомте собаку із побутовими приладами, починаючи з невеликих відстаней та поступово наближаючись.
  • Використовуйте позитивне підкріплення, щоб створити позитивні асоціації із цими приладами. Нагороджуйте їх ласкою або винагородою, коли собака поводиться спокійно під час їх роботи.
  • Забезпечте собаку безпечним місцем для схову, де вона може відчувати себе захищено від побутових приладів.

Собаки можуть боятися порохотягів

Собаки можуть боятися порохотягів / Фото fearfreehappyhomes.com​

  • Певні халати

У собак часто залишаються негативні спогади після відвідин ветеринарної клініки. Побачивши людину в синьому або білому халаті, вихованець може сильно злякатися і дійти висновку, що незабаром знову почнуться неприємні процедури. Тому господарям вихованців краще купувати одяг інших кольорів.

  • Поштові та кур'єрські служби

Значна кількість собак реагує на дзвінок у двері або звуки доставки, що потенційно може призвести до лаяння або агресивної поведінки. Це створює проблеми для власників домашніх тварин.

Як допомогти:

  • Навчіть свого собаку команді "тиша" або "достатньо", щоб зменшити лаяння.
  • Дозвольте собаці підходити до дверей разом із вами під час доставки, щоб познайомитися з поштарем або кур'єром, і подаруйте винагороду за спокійну поведінку.

Прагнучи подолати індивідуальні страхи та тривоги кожної собаки, експерти наголошують на важливості навчання наших вихованців ефективному контролюванню стресу та адаптації до навколишнього середовища. Створюючи сприятливе середовище, власники собак можуть відігравати ключову роль у допомозі своїм пухнастим компаньйонам у подоланні їхніх страхів через непохитну підтримку, прихильність і співчуття.