Позіхання у тварин може служити можливим індикатором втоми або потенційних проблем зі здоров'ям, проливаючи світло на їхнє загальне самопочуття. Тож спробуємо розібратися в причинах.

Читайте також Щоб не нашкодити йому: яку воду категорично не можна давати собаці

Ознака втоми – найочевидніше

У недавньому дослідженні вчені виявили, що основною причиною позіхання собак є втома та бажання спати. Подібно до людей, собаки виявляють тенденцію сильно розтягуватися після спокійного сну.

З усім тим, основна причина позіхання через втому як у людей, так і у тварин залишається неоднозначною. Всупереч попереднім переконанням, думка про те, що позіхання підвищує рівень кисню в крові, була дискредитована. Однак, позіхання перед сном продовжує бути поширеним явищем серед собак.

Позіхання, як заспокійливий сигнал

Позіхання – поширена поведінка, яка спостерігається серед ссавців і деяких видів птахів, тісно пов'язана з соціальними зв'язками. Це явище також поширюється на собак, оскільки вони демонструють заразливе позіхання, що вказує на їх приналежність до спільної соціальної групи чи зграї. Ці "фальшиві" позіхання часто інтерпретуються як вияв емпатії, ще більше підкреслюючи важливість соціальних зв'язків між тваринами.

Нові результати збігаються з попередніми дослідженнями, які припускають, що немовлята, які виявляють нижчий рівень емпатії, не наслідують позіхання інших. Однак, коли вони дорослішають і розвивають розуміння соціальної динаміки, така поведінка з'являється. Позіхання у собак може мати різні наслідки, залежно від контексту, в якому воно відбувається.

Наприклад, якщо собака зробив щось не так, він може позіхнути, щоб заспокоїти вас. Позіхання – це один із так званих сигналів заспокоєння: ваш собака намагається уникнути конфліктів. У цьому плані позіхання може бути корисним для чотирилапого друга. Вона дає йому додатковий час і фізично розслабляє напружену ситуацію.

Чому собаки позіхають / Фото whole-dog-journal

Що робити, якщо собака часто позіхає?

У більшості випадків випадкове позіхання вашого собаки може не вимагати негайних дій. Проте, варто відзначити, що позіхання служить заспокійливим сигналом, надаючи цінну інформацію про ваше життя разом з чотирилапим супутником. Звертаючи увагу на ці сигнали позіхання, можна завчасно визначити зовнішні фактори, які можуть викликати занепокоєння або роздратування у собаки.

Було виявлено, що позіхання у собак сигналізує про наближення блювоти. Це важливе розуміння дозволяє власникам собак швидко розпізнавати, коли їхні улюблені вихованці почуваються погано. Ця дивна поведінка, яка зазвичай спостерігається під час транспортування собаки, також може бути пов'язана з основними проблемами зі здоров'ям.

Якщо ж усі тривожні причини будуть виключені, ви будете впевнені, що це просто втома. Тоді розслабтеся і відпочиньте разом із пухнастим другом!