У революційному дослідженні вчені провели ретельне дослідження скам'янілої істоти, виявленої в стародавніх скельних утвореннях. Їхні висновки вказують на те, що ця глибока переоцінка літопису скам'янілостей має потенціал для усунення істотної прогалини в еволюційних хроніках членистоногих, проливаючи нове світло на історію їхніх предків.

Дивіться також Вважався вимерлим: в дику природу Нової Зеландії повернувся доісторичний птах такахе

Що відомо про "чудовисько"?

Вчені представили скам'янілу істоту, відому як Кілінксія. Виявлений за допомогою передової комп'ютерної томографії, цей загадковий зразок був прихований у скельних утвореннях. Примітно, що вважається, що Кілінксія мала три чіткі очі, які прикрашали голову, а також набір кінцівок, які, ймовірно, використовувалися для полювання та захоплення здобичі. Розміром приблизно з велику креветку, ця знахідка захопила наукову спільноту.

У результаті значного відкриття виявлено скам'янілості численних морських тварин віком півмільйона років. Очікується, що вони дадуть цінну інформацію про події, які відбувалися на Землі в ту епоху.

Одним із ключових місць виявлення таких скам'янілостей є територія навколо міста Ченцзян на півдні Китаю, де скам'янілості в цьому дослідженні були зібрані китайською командою. Це чудове місце вже виявило понад 250 видів, що робить його гарячою точкою для палеонтологічних досліджень.

КТ-зображення викопної тварини Kylinxia zhangi з південного Китаю / Фото Yunnan University​

Дослідники зазначають, що ця викопна важлива для розшифровки історії членистоногих – тварин, тіла яких розділені на сегменти, а більшість із них мають парні членисті кінцівки, як краби, омари, павуки або комахи.

У літописі скам'янілостей є безліч членистоногих, проте більшість із них зберегла тільки свої тверді скелети. Хоча більшість знахідок були обмежені їхніми жорсткими екзоскелетами, цей зразок зберіг свою форму майже повністю недоторканою.

У результаті дослідники змогли яскраво зобразити складні деталі голови членистоногого, виявивши структуру, що складається з шести окремих сегментів. Примітно, що передній сегмент може похвалитися трьома очима, тоді як наступний сегмент демонструє хапальні кінцівки, а решта чотирьох сегментів мають з'єднані кінцівки.

МікроКТ-модель Кілінксії, що показує особливості голови / Фото Yunnan University​

За словами провідного автора дослідження, доктора філософії Роберта О'Флінна, збереження цього зразка зрештою дало змогу вченим відновити копалину в цифровому вигляді та буквально подивитися їй в очі. Автори дослідження також зазначають, що вивчення цього зразка допоможе краще зрозуміти ранню еволюцію еуартроподів.

На "небесних островах" виявили листяного гекона Фулбрайта

Під час вечірньої експедиції "небесними островами" В'єтнаму вчені зробили відкриття, яке вразило їх. Вони натрапили на дивне та надзвичайно незграбне дитинча тварини, яке привернуло увагу дослідників. Ця дивовижна істота показала себе як абсолютно новий вид, раніше невідомий науці.

Цей новий вид виростає всього до 9 сантиметрів завдовжки, а його забарвлення повністю залежить від статі та віку. Який вигляд має істота – дивіться за посиланням!