Вчені стверджують, що коти допомагають людям розслаблятися, долати стрес і напругу. Утримання кішки вдома позитивно впливає на психічне здоров'я людей.

Важливо 6 способів захистити домашніх улюбленців від бліх: плюси та мінуси


Коти заспокоюють і дарують позитивні емоції / Фото Unsplash

Дослідники з'ясували, що час, проведений разом із кішкою, може знизити частоту серцевих скорочень, а також артеріальний тиск, – розповідає Крістін Вітале, експерт зі взаємодії котів та людини.

Основні переваги утримання кішки вдома

  1. Ваш настрій стає кращим

Спілкування з кішкою може зменшувати негативні емоції, такі як страх та тривога. 87% власників котиків заявили, що кішка позитивно вплинула на їх благополуччя.


Котики чудово вміють підіймати настрій / Фото Unsplash

Також власники пухнастиків вважають, що кішка може стати джерелом затишку та комфорту.

Навіть ті котики, які не живуть у вас вдома, можуть стати в пригоді. Під час одного із досліджень люди повідомили, що перегляд відео з кішками додає їм енергії та позитивного настрою.

  1. Кішки змушують вас дотримуватися розпорядку дня

Коли ви несете відповідальність за живе створіння, це допомагає сформувати почуття відповідальності й навіть сенсу життя. Особливо корисно це для самотніх людей.


Турбота про котів змушує людей ставати відповідальнішими / Фото Unsplash

Щоб кішка стала справді вашим другом, зміцнюйте зв'язок із нею. Грайтеся з твариною, гладьте її, дозволяйте сидіти поруч із вами. Котів можна навчити нескладних витівок, пропонуючи їм смаколики – все це формує довіру між господарем та улюбленцем.

Саме довіра й тактильний контакт дає змогу людям не відчувати себе самотніми поруч із кішкою.

  1. Коти руйнують самотність

Навіть якщо ваш улюбленець просто лежить поруч із вами у кімнаті, де ви працюєте – це створює відчуття компанії та зменшує самотність.


Завдяки котам у домі стає затишніше і не так самотньо / Фото Unsplash

Присутність кішки дарує власникам почуття безпеки.

Вам сподобається Наче близнюки: курйозна добірка фото тварин, що схожі одне на одного

Особливо актуальними ці переваги стали під час пандемії, коли більшість людей опинилися замкненими у своїх квартирах і страждали від самотності.