Перший в цьому році: українські полярники зачарували світлинами новонародженого тюленя

21 вересня 2023, 10:49
Читать новость на русском

Українські полярники, які працюють на станції "Академік Вернадський", оприлюднили ексклюзивні фотографії новонародженого тюленя. Він перший представник свого виду, який народився цього року.

Що відомо про новонародженого тюленя

Новонароджений хлопчик-тюлень Ведделла народився на сусідньому зі станцією острові Вінтер. Його мама зараз трохи стривожена, тож поки що опубліковано лише декілька знімків.

Дивіться також Хотів заощадити: чоловік придбав двох тхорів під стероїдами, а не бажаних пуделів

Цей тюлень особливо важливий, тому що цього року ми спостерігаємо дуже мало тюленів у районі наших островів, а репродуктивний сезон тварин утруднений через нестачу льоду,
– сказав біолог Вадим Ткаченко.

Тюлені Ведделла народжують переважно на морському льоду, рідше –  на суші, якщо там є зручний берег без крутих спусків. Цього року протоки між островами в районі Вернадського мають або тонкий льодовий покрив, або взагалі не замерзли, що ускладнює мамам-тюленям пошук місць для народження дитинчат.

Українські полярники показали новонародженого тюленя​ / Фото Вадима Ткаченка

Полярники дуже сподіваються, що поблизу станції ще побачать світ нові тюленятка, а поки традиційно пропонують надати ідеї щодо імені новонародженого хлопчика. Полярники оберуть найцікавішу пропозицію, а її автор отримає невеликий подарунок.

Новонародженому тюленю обирають ім'я​ / Фото Вадима Ткаченка

До слова, торік біля "Вернадського" першими народилися одразу два тюлені –  хлопчик і дівчинка. Їх назвали Мірко та Мрія.

До "Вернадського" повернулись пінгвіни

Менш як тиждень тому полярники повідомили, що до "Вернадського" завітав перший субантарктичний пінгвін у цьому сезоні, аж ось – їх тут вже цілі натовпи. Біолог 28-ї УАЕ Вадим Ткаченко зняв з висоти пташиного польоту повернення пінгвінів.

Чорно-білі птахи десятками прибувають до української станції, а загалом на острові Галіндез за останні дні кількість зросла з 50 до 600.