Однак учені вважають, що один із морських мешканців здатен посунути їх із п'єдесталу. Мовиться про гренландських китів, які можуть бути вагітними до 2-х років.

Читайте також Дає надію: в США самець горили народив дитинча – що тут не так

Гренландський кит може посунути слонів по тривалості вагітності

Дослідники вивчали гренландських китів і тепер вважають, що ці тварини можуть змагатися з африканськими слонами за титул. Вчені вивчили кров китів і виявили, що вони можуть бути вагітні до двох років.

Утім, усе ще залишається питанням, чи зможуть гренландські кити обійти африканських слонів. Річ у тім, що існує ймовірність, що кити насправді не вагітні 2 роки, а використовують певні фізіологічні тактики для вирощування найкращого потомства в найкращий час.

Вагітність – це період часу між зачаттям і народженням, коли плід розвивається в матці самки ссавця. Наприклад, у людей тривалість становить 38 тижнів. Водночас тривалість вагітності приблизно на 2 тижні менша, оскільки овуляція та зачаття відбуваються приблизно через 2 тижні менструального циклу. Коли дослідники розглядають диких ссавців, вони фокусуються на періоді вагітності,
– каже керівниця дослідження Надін Лісіак.

Одним зі способів виміряти вагітність у диких тварин є аналіз їхньої крові, оскільки вченим відомо, що під час вагітності рівень деяких гормонів, зокрема прогестерону, буде вищим. Вивчення гренландських китів важко далося дослідникам, бо ці тварини проводять на поверхні мало часу. Раніше дослідники вважали, що вагітність гренландських китів триває 12 місяців, проте це припущення тепер було відкинуто.

Вагітність самки гренландського кита може тривати до двох років / Фото Paul Souders

Що з'ясували під час дослідження?

Під час нового дослідження вчені спостерігали за 10 самками гренландських китів із канадсько-західної гренландської популяції. Троє з цієї групи були ще незрілими, а тому в них спостерігався низький рівень прогестерону. Однак у 7 самок, що залишилися, рівень прогестерону був високим протягом приголомшливо довгого часу.

За словами Лісіак, результати їхнього дослідження свідчать про те, що в самок гренландських китів рівень прогестерону підвищений у середньому протягом 23,5 місяця, що перевершує період вагітності африканських слонів. Автори дослідження зазначають, що якщо цей напрочуд довгий проміжок підвищеного рівня прогестерону дійсно вказує на час, витрачений на вирощування телят, вони стануть рекордсменами серед ссавців. Однак дослідники попереджають, що може бути й інше пояснення.

Цікаво Найвправніший хижак у водах Антарктики: з'явилися рідкісні кадри полювання морського леопарда

Автори дослідження схильні вважати, що підвищений рівень прогестерону в самок також може бути результатом послідовних овуляцій у китів. Це може використовуватися самками гренландських китів як адаптація, щоб підвищити пристосованість до арктичних умов, де навколишнє середовище може бути непередбачуваним і недружнім.

Учені вважають, що гренландські кити здатні посунути слонів по тривалості вагітності / Фото Rebecca Gustafsson

Зазначається, що гренландські кити – це поліандричний вид. Це означає, що самки спаровуються з багатьма самцями протягом одного сезону розмноження, тому випуск декількох яйцеклітин може дати їм вибір щодо "кращої" сперми для наступного покоління.