Одного самця і двох самиць лева було перевезено з України в зоологічний парк біля міста Діжон у регіоні Бургундія, що у Франції. Подорож зайняла майже 88 годин. Історію тварин розповідаємо далі у матеріалі!

Читайте також Кіт Степан потрапив до лікарні після обстрілу Харкова: як почувається пухнастий блогер

Українські леви знайшли в Бургундії новий дім

Самець Атлас був 18-місячним левеням, його забрала під опіку жінка, яка доглядала за ним від народження. Вона пояснила, що останнім часом тварина почала проявляти агресивну поведінку, ймовірно, через часті звуки пострілів. Тому було ухвалено рішення підшукати леву новий дім.

Крім того, у дикої кішки були незадовільні умови утримання: лев бігав по колу з іншим левеням у клітці площею всього 12 метрів квадратних.

Лев Атлас

Лев Атлас / Фото IFAW

До Франції також евакуювали левиць, на ім'я Луладжа і Королева. Їм майже два роки – обидві були врятовані із зони конфлікту в Донецькій області.

Леви були тимчасово розміщені в центрі охорони дикої природи під Києвом, а потім за сприяння Міжнародного фонду захисту тварин перевезені на польсько-український кордон. Звідти їх перевезли до Франції.

Цю левицю вивезли з-під обстрілів на Донеччині

Цю левицю вивезли з-під обстрілів на Донеччині / Фото Parc de l'Auxois

Леви з України починають своє нове життя в Бургундії. Тварин розмістили в парку Оксуа — великому природному центрі, площею 40 гектарів, що налічує приблизно 500 тварин. Після адаптації леви житимуть разом у вольєрі площею 5 тисяч квадратів.

Левиця Юна отримала контузію через вибухи у Києві

На жаль, через масовану ракетну атаку на Київ, вранці 2 січня, постраждала і левиця Юна у Центрі порятунку диких тварин. Вона зазнала контузії, оскільки уламки ворожої ракети впали за 300 метрів від її вольєра.

Від ударної хвилі вона отримала серйозну контузію та повністю втратила координацію, У центрі заявили, що Юна вже отримує необхідний курс лікування, і співробітники закладу покладають надію на її одужання.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що 12-річний гімалайський ведмідь Ямпіль знайшов новий дім в зоопарку Five Sisters у Шотландії. Він став одним із тих, кому пощастило вижити під час обстрілів в Донецькій області.