Виставку планували відкрити у місті 8 липня, проте через протест активістів її приїзд відмінили. Мовилось про відкриття у одному з торгових центрів міста.

Читайте більше Які тривожні симптоми у котів можуть свідчити про хворобу

У Тернополі скасували виставку тварин

Активісти повідомили, що місцевий торговий центр "Орнава" дослухався до активістів UAnimals та занепокоєних тернополян і відмінив контактну виставку тварин.

Перемога гуманності в Тернополі,
– прокоментували рішення в організації.

Як домоглись скасування виставки

Мешканці Тернополя й інших міст звернулись до торгового центру із закликом не допустити відкриття на території їхнього закладу виставки зокрема й диких тварин. Причина – жорстокі умови утримання та заборони.

Активістка організації Людмила Чеховська поянила, що "тварини – не іграшки і не розвага".

Не спонсоруйте жалюгідне існування живих розумних істот в ув'язненні і експлуатацію нових тварин, забраних браконьєрами з дикої природи, заради розваги і вигоди!
– заявила жінка.

Саме вона спілкувалась з керівництвом закладу. Після цього виставку скасували. У громадській організації подякували торговий центр за "свідоме рішення і позицію гуманності".

Що відомо про діяльність контактних зоопарків

  • У Тернополі з 2018 року діє заборона на діяльність пересувних цирків з тваринами на території міста.
  • Також в Україні, згідно з законом "Про захист тварин від жорстокого поводження", заборонено "використання тварини у кориді, створення та діяльність пересувних звіринців, пересувних зоопарків та пересувних виставок диких тварин, а також діяльність дельфінаріїв, що не мають природної морської води".
  • Ба більше, за словами Людмили Чеховської, активісти прагнуть повної заборони на використання тварин у циркових виставах та інших незаконних видовищних заходах із залученням тварин, в тому числі гастролюючих виставок тварин по всій країні.
  • Відповідний проєкт закону №5406 вже зареєстрований у Верховній Раді.

До речі, в Uanimals пояснювали, що в контактних зоопарках часто тварини страждають, а також там часто погані умови їх утримання та поширюються хвороби. Ба більше, вони мають негативний вплив на дитину – малеча починає сприймати звірів як іграшку в своїх руках.

Читайте більше У Верховній Раді відкрили "тату-салон", щоб нагадати про порятунок тварин