Рекордна кількість пінгвінів на Галіндезі свідчить про потепління й зменшення площі морського льоду в Антарктиці, через що тварини мігрують і захоплюють нові території. Про це пише Національний антарктичний науковий центр.

Цікаво Бігали, вили та їли все підряд: понад 100 хаскі рознесли торговий центр – курйозне відео

Біля станції Вернадський нарахували рекордну кількість пінгвінів

До 2007 року субантарктичні пінгвіни не гніздували біля станції Вернадського. Учені вважають головною причиною змін пізнє розмерзання вод навколо острова Галіндез. Раніше в цій місцевості морози доходили до -20 С⁰ і нижче, і крига заважала пінгвінам полювати.

Цього сезону (вересень-квітень) українські полярники нарахували рекордну кількість субантарктичних пінгвінів на острові Галіндез, де розташований "Вернадський". Їх понад 7 тисяч!
– розповіли у Національному антарктичному центрі.

пінгвіни
Пінгвіни біля української станції "Вернадський" в Антарктиді / Фото Сергій Глотов та Анна Торгоненко

Цього ж сезону українські біологи нарахували на острові:

  • дев'ять колоній теплолюбних субантарктичних пінгвінів загальною кількістю 35 тисяч;
  • три колонії холоднолюбних пінгвінів Аделі загальною кількістю до п'яти тисяч;
  • понад 50 особин антарктичних пінгвінів, які надають перевагу транзитній зоні між Субантарктикою й Антарктикою.

Біля станції Вернадський нарахували рекордну кількість субантарктичних пінгвінів
Біля станції Вернадський нарахували рекордну кількість субантарктичних пінгвінів / Фото Сергій Глотов

Науковці пояснюють, чому важливо досліджувати динаміку зміни у популяціях пінгвінів. Йдеться, що це – очевидна ознака зміни клімату в Антарктиці. Пінгвіни активно "удобрюють" крижаний континент своїм послідом, створюючи ґрунт для антарктичної рослинності. Слідом за пінгвінами в бік Полярного кола просуваються і хижаки: морські леопарди та поморники (скуа).

У центрі нагадали, що субантарктичні пінгвіни припливають на острів Галіндез, де розташована "Вернадського", на шлюбний сезон у вересні – жовтні. Тепер же вони тут і гніздуються.

На станції Вернадського приблизно 500 пінгвінів на одного дослідника
На станції Вернадського приблизно 500 пінгвінів на одного дослідника / Фото Сергій Глотов та Анна Торгоненко

Нагадаємо, раніше українські полярники з антарктичної станції імені Академіка Вернадського розповіли про китів, які живуть в Антарктиці. Наразі наші науковці ідентифікували понад 1 000 китів. Вони не просто спостерігають за цими велетнями, а й активно їх вивчають.

Також вперше в історії українські полярники на станції "Академік Вернадський" успішно задокументували зустріч з фінвалом, коли він заплив у прилеглі води. Це другий за величиною кит у світі.