Рептилію успішно прооперували, і тепер доглядальники й керівництво зоопарку закликають відвідувачів утриматися від кидання будь-яких предметів до тварин, щоб зберегти їхнє здоров'я.
Читайте також В Австралії помітили тварину, яка вважалася давно вимерлою
Як рятували алігатора?
Монети знайшли всередині рідкісного 36-річного лейцистичного алігатора, на ім'я Тібодо, який відомий своєю напівпрозорою білою шкірою і блакитними очима. Про те, що із Тібодо щось не те, доглядальники з'ясували під час планового огляду рептилій у зоопарку.
Серед іншого, тваринам зробили аналізи крові та рентгенівські знімки. При подальшому обстеженні лікарі зробили приголомшливе відкриття – в шлунку однієї з тварин було знайдено кілька десятків монет. У відповідь на цю знахідку була призначена термінова операція з видалення сторонніх предметів, перш ніж вони могли завдати шкоди здоров'ю тварини.
Завдяки його навчанню Тібодо був анестезований і інтубований, щоб ми могли безпечно керувати ним під час процедури,
— сказала в заяві помічник ветеринара Крістіна Плуг, яка керувала процедурою.
Тібодо прооперували під загальним наркозом з інтубацією. У пащу алігатора помістили пластикову трубку, щоб забезпечити захист і безпечне проходження інструментів, зокрема камеру ендоскопа, в шлунок.
Алігатор Тібодо на обстеженні / Фото Omaha's Henry Doorly Zoo and Aquarium
У заяві зоопарк повідомив, що рентгенівське сканування підтвердило успішне вилучення предметів з Тібодо, додавши, що він добре відновився після процедури.
Відвідувачів закликають не кидати нічого до загорож
Зоопарк заявив, що випадки поїдання тваринами сторонніх предметів, таких як монети, є рідкісними завдяки регулярному прибиранню вольєрів персоналом зоопарку.
Попри ці зусилля, деякі тварини все ще можуть споживати неїстівні предмети в проміжках між чистками. Відвідувачам нагадують, що для запобігання подібним випадкам слід утримуватися від кидання будь-яких предметів у вольєри тварин.
Зауважимо, нюрнберзький зоопарк у Німеччині потрапив у скандал. Звіринець публічно оголосив про свої плани позбутися майже половини із 45 гвінейських павіанів. Частину приматів збираються передати вченим для ретельного вивчення, а частину з них чекає нещаслива доля – смерть.