Чоловік виявив на подвір'ї загадкову діру

Австралієць звернувся за допомогою до онлайн-спільноти на Reddit після того, як зіткнувся з незрозумілою дірою і загадковим вмістом. Користувачі підтвердили його "найгірший кошмар".

Після того як чоловік опублікував фотографію отвору, який, на його думку, міг зробити павук, люди підтвердили його "найгірший кошмар".

Я перебуваю в Аделаїдських пагорбах — хто-небудь може сказати мені, що тут живе?
— запитав він.

В очах багатьох ця характерна порожнина разюче схожа на середовище існування павука-траппера (ктенізідові павуки) або павука-вовка (аранеоморфні павуки). Перший будує підземні нори схожі на корки люками із землі, а другий, дуже рухливий хижак, живе на землі серед листяного опаду або в норах.

Павуки-вовки живуть на землі в листяній підстилці або норах

Павуки-вовки живуть на землі в листяній підстилці або норах / Фото Вікіпедія

І господар будинку, й інші коментатори не впевнені в тому, що цей отвір належить павуку-траперу, враховуючи відсутність дверей. Однак за даними Австралійського музею така особливість може бути характерна для обох видів.

Як живуть ці павуки?

Павуки-траппери живуть під землею в норах, зроблених із листя або палиць, щоб сховатися від хижаків. Їхня отрута не вважається небезпечною для людини, але викликає легкий біль і набряк. Вони мешкають у тропічних регіонах світу, наприклад у США та Австралії.

Павуки-траппери живуть під землею в норах, зроблених із листя або палиць

Павуки-траппери живуть під землею в норах, зроблених із листя або палиць / Фото Вікіпедія

Павуки-вовки також живуть на землі в листяній підстилці або норах і харчуються переважно комахами. Симптоми укусу зазвичай незначні, наприклад, локальний біль або свербіж. Вони можуть мешкати практично в будь-якій точці земної кулі, але найчастіше зустрічаються в Австралії.

В Австралії виявили древню скам'янілість павука

В Австралії виявили скам'янілість павука віком приблизно 15 мільйонів років. Ця надзвичайна знахідка не тільки розкриває раніше невідомий вид, але й претендує на те, щоб бути другим за величиною павукоподібним, коли-небудь знайденим.

Він перевершує аналогічні види павуків, які існують зараз, у 5 разів. Його колосальні розміри, які можна порівняти з сучасними павуками-вовками, становлять приголомшливі 50 міліметрів, що зміцнює його місце в історії доісторичних павукоподібних.

Назва роду Megamonodontium mccluskyi, схожий на свого близького родича, мініатюрних павуків-люків із щітконогими павуками-люками, що належать до роду Monodontium.