Евакуювали сотні тисяч людей: слони, які мандрували Китаєм понад рік, нарешті йдуть додому

10 серпня 2021, 17:34
Читать новость на русском

Джерело:

BBC

Загадкове стадо слонів, що складається з 14 особин, майже півтора року блукало Китаєм. За цей час вони подолали майже 700 кілометрів.

Досі невідомо, навіщо слони відправилися у мандрівку. За час своїх блукань вони кілька разів робили набіги на ферми, однак жодного разу не напали на людей. Самі слони теж не постраждали під час своєї пригоди.

Дізнайтеся Як познайомити кішку з іншими домашніми тваринами: корисні поради від Purina®

Стадо блукало Китаєм понад 17 місяців. Вчені досі не знають, для чого слони вирушили у таку далеку дорогу.

Наразі влада Китаю евакуювала понад 150 тисяч людей, які мешкають на шляху стада. Це зробили для того, щоб уникнути зіткнення зі слонами. Загалом було задіяно понад 25 тисяч поліцейських і працівників, щоб повернути слонів у місце їх проживання.

Мандрівні слони йдуть додому: відео

Вчені досі не знають, чому слони мандрували

За час своїх мандрів тварини пройшли через китайську провінцію Юньнань, дійшли до околиць великого міста Куньмін, а звідти вирушили назад. Науковці думають, що слони вирушили в дорогу із природного заповідника в автономній префектурі Сішуанбанна, що на півдні країни.


Стадо, що подорожувало Китаєм / Фото Getty images

8 липня стадо перебувало за 200 кілометрів від дому. Стадо помітили, коли воно долало річку Юаньцзян.

Зрозуміти поведінку тварин інколи дуже непросто. Та в чому ми впевнені, що з кормом Purina® ви точно зможете вгадати зі смаками свого домашнього улюбленця. Корми бренду збалансовані та містять поживні речовини, а багатий асортимент сподобається навіть чотирилапим гурманам.

Вчені досі не знають, що стало причиною такої міграції слонів. Джошуа Плотнік, асистент кафедри психології слонів в університеті Нью-Йорка, вважає, що це могло статися через втручання людини в середовище існування слонів.

Слони мандрують Китаєм: відео

Ймовірно, слонам потрібна була їжа, вода, безпечне місце для життя.

Довідка. Щодня слони з'їдають 150 – 200 кілограмів їжі, тому більшу частину життя витрачають на її пошуки.

Важливо Альпаку Джеронімо мають приспати: 90 тисяч людей стали на його захист

Що було раніше

  • Навесні 2020 року стадо слонів вирушило зі свого місця проживання. Ймовірно, вони пішли з національного природного заповідника Сішуанбаньна на кордоні з М'янмою та Лаосом.
  • Слони подорожували понад рік, іноді здійснюючи набіги на ферми й навіть магазинчики, щоб підживитися.
  • За час мандрів у групі народилося 2 слоненят.
  • Китайська влада намагалася вберегти людей від слонів. Для цього там перекривали дороги, використовували загородження, харчові приманки й навіть безпілотники, що відвертали увагу тварин.
  • Увесь світ уважно стежив за переміщеннями слонів.
  • Один зі слонів відбився від свого стада й мандрував сам. Місцеве населення годувало його. Але слон-одинак міг бути небезпечним для людей, тому його упіймали й відправили додому, в заповідник Сішуанбанна.