Якщо ви використаєте занадто багато наповнювача, це призведе до того, що кішка буде його розсипати, а вам доведеться частіше прибирати свою оселю. Крім того, вам потрібно буде частіше купувати наповнювач. Погодьтеся, це – даремна трата коштів.

Цікаво Котячий словник: як пухнастики спілкуються з нами

Натомість якщо ви насиплете в лоток недостатню кількість наповнювача, кішка може відмовитися його використовувати. В результаті вона почне шукати інше місце і може знайти його на килимі чи ще десь в домі. Очевидно, що через це може з’явитися неприємний запах. І щоб його позбутися, вам доведеться прикласти чимало зусиль.

Тож як правильно наповнювати котячий лоток?

Що слід врахувати

  • Зазвичай, ветеринари рекомендують мати 2 лотки, оскільки деякі кішки вважають за краще мочитися та випорожнюватися в окремих місцях.
  • З кількома котами це може бути важко, тому +1 є бажаною кількістю. Тобто якщо у вас є 2 коти, поставте для них 3 коробки.
  • Також намагайтеся не класти їх занадто близько один до одного. Адже лотки, які стоять поруч, тварини розглядають як один.
  • Розмістіть їх у тихих та зручних місцях: коридор – це нормально, тоді як темний і холодний гараж або галаслива кімната – не те місце.


Обирайте тихе місце для котячого лотка / Фото kedi9

Кількість в залежності від наповнювача

Якщо ви використовуєте наповнювач для лотків із відходів деревини, паперу чи зернових культур, вам потрібно покрити дно на 4 – 5 сантиметрів.



Наповнювач з відходів деревини / Фото unsplash

Натомість мінеральних гранульованих наповнювачів чи штучних силікагелевих потрібно насипати товщиною 3 – 4 сантиметри.


Мінеральний гранульований наповнювач / Фото unsplash

Також ви можете скористатися рекомендаціями виробників наповнювачів, які зазвичай розміщені на упаковці.

Кількість в залежності від віку, розміру та довжини шерсті кота

Маленькі коти і кошенята не залишають такої кількості посліду, як більші тварини, тому й не потребують стільки ж наповнювача. Найкращий спосіб визначити правильну глибину – спробувати різну кількість і подивитися, яка працює краще.


Для кошенят потрібно менше наповнювача / Фото sterilox

Довгошерсті породи котів воліють мати менше підстилки. Крім того, варто використовувати наповнювачі з більшими гранулами, оскільки вони рідше застрягають в їхній шерсті.


Менше наповнювача для довгошерстих котів / Фото thatpetslab

Коти старшого віку віддають перевагу меншій кількості підстилки та спеціальним ящикам, оскільки звичайний лоток може мати зависокі бортики. Якщо вашому коту важко впоратися з ними, найкращим рішенням може стати коробка, яка має отвір.


Лоток з отвором / Фото prom

В будь-якому випадку, кількість наповнювача залежить від особливостей і вподобань кожної кішки. Тож не соромтеся експериментувати, лише так ви зможете знайти ідеальне поєднання саме для вашого улюбленця. І таким чином ви не лише створити для нього комфортні умови, а й собі полегшите життя.