Виявляється, що деякі тварини носять малюка під своїм серцем набагато довше, ніж люди, а деякі – значно менше. Тривалість вагітності у звірів залежить від їх величини – чим більша тварина, тим довше вона виношує своє потомство.

До теми У Німеччині такса всиновила маленьке поросятко: зворушливе відео

Вагітність у понад 1 рік

Слони

Перше місце за тривалістю вагітності в тваринному світі займають слони, вагітність яких триває 22 місяці. Слоненя народжується вагою приблизно 100 кілограмів і зростом до 1 метра. Слонихи зазвичай народжують потомство один раз в 4 роки і опікуються своїм дитинчам до 5 років.


Вагітність у слонів триває 22 місяці / Фото pexels

Носоріг

Вагітність у цих тварин триває від 15 до 18 місяців. Самка може народити за раз лише одного малюка, який впродовж 2 років харчується її молоком і не залишає матері до 3,5 років.

Цікаво, що статеве дозрівання у носорогів настає досить пізно: у самки до 4 років, у самця – до 6 – 7 років. Розмножуватися вони починають ще пізніше. Самка народжує першу дитинку в 5 – 7 років, самець може стати батьком не раніше 10-річного віку.


Носороги виношують малюків від 15 до 18 місяців / Фото pexels

Кашалот

Як і носороги, кашалоти виношують своє потомство від 15 до 18 місяців, іноді довше. Здебільшого самки народжують одне дитинча, але буває й два. Однак це трапляється вкрай рідко. Новонароджений кашалот може важити 1 тонну, а його довжина сягає 3 – 4 метрів. Він відразу здатний слідувати поруч з матір'ю, тримаючись дуже близько до неї.


Період вагітності у кашалотів триває від 15 до 18 місяців / Фото pexels

Верблюд

Самка виношує малятко впродовж 13 місяців і також зазвичай народжує одного верблюда вагою приблизно 40 кілограмів. Через 2 години він уже здатний слідувати за матір'ю. Самка годує верблюда молоком до півтора року, хоча з 6 місяців він починає їсти і рослинну їжу. Дитинча залишається з матір'ю до 2 років.


Самка верблюда виношує малятко впродовж 13 місяців / Фото pexels ​

Цікаво Місце, де рятують осиротілих кенгуру: щемливі фото, відео

Вагітність до 1 року

Кінь

Коні пізно досягають статевої зрілості. Вагітність у них триває 11 місяців. Самка зазвичай народжує лише одне дитинча, яке також за кілька годин здатне слідувати за своєю матір'ю.


Вагітність у коней триває 11 місяців / Фото pexels ​

Козуля

Козулі – єдині копитні, які мають латентний період вагітності, коли ембріон протягом 4,5 – 5 місяців майже не розвивається. Вагітність у козулі триває до 11 місяців, а дитинчата народжуються з кінця квітня до середини червня. Козулі за раз можуть народити 1 – 3 малюків вагою 1 – 1,7 кілограма. Вони фактично безпорадні і проводять багато часу в укриттях.


Вагітність у козулі триває до 11 місяців / Фото pexels ​

Корова

Корова виношує дитинча стільки ж, скільки і людина, тобто 9 місяців. Але в залежності від безлічі факторів цей термін може рухатися в обидва боки. Як і в коней, корова може народити 1 малюка, який за кілька годин здатний рухатися.


Корова виношує дитинча 9 місяців / Фото pexels ​

Собака виношує своє потомство 2,5 місяця і на раз може народити від 2 до 10 щенят.


Вагітність у собак триває 2,5 місяця / Фото pexels ​

У кішки період вагітності триває 2 місяці. Вона здатна привести у світ 2 – 6 малюків.


Кішки виношують кошенят 2 місяці / Фото pexels ​

До речі Містер Бабз – злісний, але водночас наймиліший пес в мережі

Найкоротші вагітності у звірів

  • Зайчиха ходить вагітною 50 днів, після чого вона народжує 4 – 10 зайченят.
  • Як не дивно, вагітність у кенгуру триває лише 39 днів і звірі здатні народити лише одне дитинча.
  • Трохи менше виношує своє потомство білка – 35 днів. Після цього на світ з’являються 3 – 10 білченят.
  • Період вагітності в хом’яків і кроликів триває лише 20 днів. Найбільше за раз вони можуть народити до 10 малюків.


Вагітності в хом’яків триває лише 20 днів / Фото pexels ​