Відповідно, змінюється і сума, яку необхідно витрачати щомісяця. Так, дослідницька компанія Gradus Research разом із Royal Canin провели дослідження, в межах якого з'ясували середньомісячні витрати на власних улюбленців.

Читайте також Намотайте собі на вус раз і назавжди: яку єдину річ не можна робити на прогулянці з собакою

Понад 50% українців витрачають до 1 500 гривень на потреби собак

У дослідженні взяли участь понад 1 200 осіб віком від 18 до 60 років, які проживають в Україні. Учасники самостійно заповнювали анкети в мобільному застосунку.

З початку війни безліч тварин опинилися на вулиці, та багато українців прагнуть знайти їм домівку. І це природно, адже тварини допомагають пережити стрес, зменшують рівень тривожності та загалом підвищують настрій,
– пишуть дослідники.

Згідно з результатами, близько 56% опитаних розповіли, що витрачають на утримання домашніх улюбленців від 500 до 1 500 гривень щомісяця. Зокрема, лише 3% опитаних витрачають від 3 000 до 6 000 гривень, тоді як тільки 1% вкладає понад 6 000 гривень у потреби чотирилапих.

Власники тварин найбільше витрачають грошей на:

  • якісне харчування улюбленця,
  • ласощі та смаколики,
  • іграшки,
  • відвідування ветеринара, щеплення, антипаразитарна обробка та інші необхідні ветеринарні маніпуляції,
  • пакетики для прибирання за собаками на вулиці тощо.

На що і скільки витрачають українці на домашніх улюбленців
На що і скільки витрачають українці на домашніх улюбленців / Інфографіка Gradus Research

Зазначається, що якісний корм забезпечує тварин необхідними поживними речовинами та допомагає запобігти деяким хворобам у майбутньому. Також основою доброго здоров'я залишаються регулярне відвідування ветеринара та щеплення.

Також українців запитали про обізнаність щодо концепції 5 свобод тварин, які визначають основні принципи добробуту домашніх улюбленців. Лише 38% опитаних українців чули про концепцію.