Зустрівши їжака, усі хочуть його нагодувати, взяти на руки й сфотографувати. Найкраще – не чіпати колючого звіра і дати йому змогу йти далі у своїх їжачих справах.

Дивіться Стажери з Гоґвортсу: Південь Австралії заполонили тисячі папуг – епічне відео

Найкраще зовсім не чіпати їжаків
Найкраще – зовсім не чіпати їжаків / Фото Unsplash

Часто буває, що їжаків знаходять коти або собаки. Не потрібно дозволяти вашому улюбленцеві гратися їжаком. Це викликає величезний стрес у тваринки й може призвести до загибелі їжака.

Окрім того, людям теж краще не чіпати їжаків, не торкатися їх та не брати до рук. Ці милі тваринки можуть переносити смертельно небезпечні хвороби: сказ, сальмонельоз, жовту лихоманку, лептоспіроз, лишай. А на голках у їжаків можуть жити паразити: блохи та кліщі. Тому найкраще рішення – дати їжаку спокій.

Якщо ви знайдете їжака на своєму городі, можна покласти йому трохи їжі.

Чим можна нагодувати їжака

  • сирим несолоним м'ясом або фаршем,
  • котячим кормом,
  • вареним нежирним м'ясом,
  • невеликою кількістю фруктів або овочів.

Їжакам можна давати м'ясо, а от молоко їм шкодить
Їжакам можна давати м'ясо, а от молоко їм шкодить / Фото Unsplash

Чимало людей вважають, що їжаку потрібно дати молока. Це міф! Молоко викликає у їжаків проблеми з травленням, зневоднення й може навіть призвести до загибелі тваринки. Тому у жодному разі не давайте їжаку молоко.

Цікаво День захисту носорога: кого бояться ці тварини і якого виду носорогів більше немає на світі

Не хвилюйтеся, якщо на вашому подвір'ї чи в городі постійно гуляють їжаки. Вони не приносять шкоди, а навпаки, знищують шкідливих комах. Тому їжак – помічник людей і допомагає їм зберегти урожай.