Битва за те, яка тварина найгучніша, відбувається в океані. Головними претендентами на звання рекордсменів є двоє: синій кит і кашалот. Але хто ж таки голосніший?
Дивіться також Крутіше, ніж можна було уявити: як це, покататися верхи на морському леві – дивовижне відео
Яка тварина найгучніша у світі?
В той час як синій кит утримує титул найбільшої тварини на Землі, кашалот видає гучніші звуки, перевершуючи свого колосального побратима.
У дискусії про акустичні явища експерти підкреслили важливу відмінність між поширенням звуку у воді та у повітрі. Хоча багато людей зазвичай оцінюють інтенсивність звуку в децибелах, важливо зазначити, що підводна акустика працює за іншими принципами. Щільність води дозволяє звуку поширюватися швидше, ніж у повітрі, що підкреслює унікальні характеристики поведінки звуку у водному середовищі.
Децибел насправді не є одиницею виміру, як кілометр чи сантиметр, натомість значення тиску в децибелах виражає співвідношення між виміряним і опорним тисками. При цьому опорний тиск відрізняється в повітрі та у воді. Тобто 100 децибелів (дБ) у воді – зовсім не те саме, що і 100 дБ у повітрі,
– каже Шарон Ньюкірк з NOAA.
Дослідники вказують, що для точного порівняння рівнів децибел у воді та повітрі необхідно відняти кілька децибелів від підводних вимірювань. Як правило, дослідники рекомендують відняти 61,5 дБ:
- 25,5 дБ для врахування різниці в опорному тиску;
- 36 дБ для врахування різниці в щільності та швидкості звуку між повітрям і водою.
Отже, наскільки ж гучний звук видає кашалот? Найгучніші звуки кашалота складаються з коротких клацань, й досягають 236 децибелів під водою. Цей рівень еквівалентний 174,5 децибела у повітрі. Для порівняння, реактивні двигуни зазвичай видають звук на рівні близько 140 децибелів.
Водночас найбільша тварина на планеті, синій кит, видає звуки на рівні 126,5 дБ, що значно нижче за кашалота.