До слова, минулого літа в Європі зафіксували "безпрецедентний" спалах пташиного грипу. Тоді довелося вбити майже 50 мільйонів птахів.

Читайте також Дає надію на збереження: вперше в історії в неволі народилися дитинчата риби-пили

В Антарктиці вперше зафіксували пташиний грип

Було підтверджено наявність пташиного грипу у популяціях бурого поморника, які мешкають на острові Берд. Цей випадок відзначає перші зареєстровані випадки хвороби в антарктичному регіоні.

Високопатогенний пташиний грип (HPAI) підтверджено в популяціях бурого поморника на острові Берд, Південна Джорджія — це перші відомі випадки в антарктичному регіоні,
— йдеться в заяві Британської антарктичної служби.

Фахівці прийшли до висновку, що птахи, швидше за все, заразилися після повернення з міграційних подорожей до Південної Америки.

У серпні цього року OFFLU – відкрита мережа глобальних експертів з пташиного грипу – попередила про "значний ризик" поширення на південь вірусу HPAI H5 з Південної Америки, де він був вперше виявлений у жовтні 2022 року. OFFLU попереджав, що хвороба може досягти Антарктиди та її прибережних островів "через весняну міграцію диких птахів із Південної Америки до місць розмноження в Антарктиці".

В Антарктиці зафіксували перші випадки пташиного грипу

В Антарктиці зафіксували перші випадки пташиного грипу / Фото UnSplash

У звіті, опублікованому Центром з контролю та профілактики захворювань, було виявлено, що першопричину пташиного грипу можна простежити до інфекцій, які зазвичай виникають серед диких водоплавних птахів. Інфіковані птахи можуть передавати вірус іншим тваринам через слину та інші виділення з організму.

Зауважимо, Антарктида та її прибережні острови є домівкою для понад 100 мільйонів гніздових птахів, шести видів ластоногих і 17 видів китоподібних.

В країнах спостерігалися спалахи пташиного грипу:

  • В Японії було вбито трохи менше ніж 10 мільйонів птахів, щоб обмежити поширення хвороби, що спричинило навантаження на постачання птиці та різке зростання цін на яйця.
  • На узбережжя Уругваю викинуло тисячі мертвих магеланських пінгвінів. Спершу вказували на пташиний грип, втім, всі відібрані зразки показали негативний результат на цей вірус. Виявилося, пінгвінам забракло їжі в водах Атлантики.
  • На звірофермах Фінляндії приспали близько 50 тисяч тварин. Мовиться переважно про норок. Це зробили в межах боротьби з пташиним грипом.