Збереження видів риби-пили стало революційною віхою, оскільки вперше відзначається народження дитинчат риби-пили в неволі. SeaWorld Orlando оголосив про появу трьох малюків, запалюючи оптимізм щодо збереження цих дивовижних створінь.

Читайте також Вимирання видів стає реальною загрозою: найрідкісніший морський ссавець на Землі може зникнути

Перше успішне народження в неволі риби-пили, яка зникає

Малюки з'явилися на світ в акваріумі SeaWorld в Орландо, що в США. Команда Центру здоров'я акваріума з травня спостерігала за вагітною самкою, і нарешті їхні зусилля принесли свої плоди. Народження трьох дитинчат, двох самок і одного самця, вселило в співробітників акваріума надію щодо відновлення виду.

Дрібнозуба риба-пила зазвичай народжує від 7 до 14 дитинчат за раз. Вважається, що вагітність триває 12 місяців, а самки здатні народжувати кожні два роки. При народженні ці риби нагадують маленьких акул і мають розміри приблизно два фути в довжину.

Це надзвичайний успіх у сфері збереження риби-пили, і це наш привілей – забезпечити догляд світового рівня за цим видом, який перебуває під загрозою зникнення. Їх народження дозволяє краще зрозуміти, як змінити ситуацію зі зменшенням популяції риби-пили,
— сказав Джозеф Гаспар, віцепрезидент із зоологічних операцій SeaWorld Orlando.

Фактично, SeaWorld Orlando є єдиним акваріумом у США, в якому мешкає цей загадковий вид.

Що треба знати про рибу-пилу?

Назва "риба-пила" походить від їх характерного ротрума — довгої плоскої морди, прикрашеної зубами, схожими на лезо пилки.

В США вперше в історії народилися 3 малюки риби-пили, що зникає

В США вперше в історії народилися 3 малюки риби-пили, що зникає / Фото UnSplash

Дрібнозуба риба-пила переважно мешкає в тропічних морях і лиманах, де річки впадають в океан в Атлантичному океані. Найчастіше вони зустрічаються в мілководних прибережних водах і іноді заходять у нижню частину прісноводних річкових систем. Історично зустрічаючись у Мексиканській затоці та вздовж східного узбережжя аж до Північної Кароліни в Сполучених Штатах, їх поширення значно скоротилося, в основному обмежившись береговою лінією Флориди, через зменшення популяції.

Дрібнозуба риба-пила перебуває під захистом

Це перша морська риба, яка отримала захист, відповідно до Закону про вимирущі види. Цей статус було надано у 2003 році, головним чином через втрату середовища існування та надмірний вилов риби, які сприяли зменшенню їх чисельності.

Дрібнозуба риба-пила також має захист Конвенції про міжнародну торгівлю видами, що перебувають під загрозою зникнення (CITES). Цей список забороняє комерційну торгівлю видами, яким загрожує зникнення, додаючи додатковий рівень захисту для цих чудових істот.

  • Крім того, дрібнозуба риба-пила включена в Додаток II Протоколу про особливо охоронювані території та дику природу (Протокол SPAW), який є ключовим компонентом природоохоронних заходів у Карибському регіоні.
  • Вони також визнані мігрувальними видами, яким загрожує зникнення відповідно до Конвенції Програми ООН з навколишнього середовища про збереження видів диких тварин, що мігрують.