Ветеринари розповіли про потенційну небезпеку, яка може спіткати собак у снігових умовах. Також зооексперти надали рекомендації щодо захисту лапок тварини під час прогулянки взимку.

Читайте також Припиніть робити це: які 7 людських звичок ненавидять собаки

Яка небезпека для лап собаки взимку?

Окрім обмороження в холодну погоду, лапки тварини можуть постраждати й з інших причин. Ось деякі з них:

  • сховані у товщі снігу травмуючі предмети – скло, гострі камінчики, голки, цвяхи тощо;
  • лід, який не тільки ускладнює пересування, але й може залишити порізи на лапках від гострих країв;
  • сольові реагенти, якими посипають доріжки під час ожеледиці;
  • отруєння при зализуванні лап після прогулянки;
  • сніг, що застряє між подушечками пальців.

Захист лап собаки: прості способи

Щоб уникнути небажаних наслідків після прогулянки, можна використовувати кілька способів:

  • Спеціальне взуття

Існує широкий асортимент захисного взуття, розробленого спеціально для собак. Ці "туфлі" не тільки забезпечують тепло лапкам наших улюбленців, але й служать потужним щитом від можливих травм і шкідливих речовин.

Ця річ гарантує, що собаки можуть впевнено та безпечно бродити засніженими вулицями.

  • Спеціальний крем або мазь

Не всі собаки люблять носити чобітки, тому бажано перед кожною прогулянкою наносити на їхні лапи спеціальний крем або мазь. Також можна використовувати віск для створення захисного бар'єру, який покриє будь-які мікропошкодження на лапках, й захистить від проникнення солі туди.

Як захистити лапи собаки на прогулянці по снігу

Як захистити лапи собаки на прогулянці по снігу / Фото Unsplash

  • Миття лап

В інтересах підтримки добробуту вихованця рекомендують ретельно мити лапи собаки після кожної прогулянки. Використовуючи теплу воду, ви можете ефективно видалити залишки солі, які могли накопичитися.

Також ця процедура дає можливість ретельно оглянути лапи собаки, дозволяючи швидко визначити будь-які ознаки пошкодження, тріщин або подразнення.

  • Регулярне і правильне обрізання кігтів

Експерти виявили, що підстригання кігтів вашого вихованця може значно підвищити його рухливість і стабільність. Виконавши цю просту та ефективну процедуру, ваш собака зможе ходити з більшою впевненістю.

Також варто підстригати шерсть між подушечками пальців собаки. Через сніг вона збирається в крижані ковтуни, що створюють пухнастику дискомфорт та завдають болю під час ходьби.

Обрізайте собаці кігті для впевненішої ходьби

Обрізайте собаці кігті для впевненішої ходьби / Фото Unsplash

Крім того, якщо ви виявили поріз у вихованця, промийте його теплою водою та обробіть 0,05% розчином хлоргексидину. Якщо ж порізи глибокі, слід звернутися до ветеринарного лікаря.

Зауважимо, чимало власників собак виявляють непереборне бажання до споживання снігу їхніми улюбленцями. Варто знати про причини такої поведінки та до яких наслідків це може призвести. Адже не завжди споживання снігу може бути безпечним.