Варто знати про причини такої поведінки та до яких наслідків це може призвести. Адже не завжди споживання снігу може бути безпечним.

Читайте також Не дати замерзнути: як доглядати за домашніми улюбленцями взимку

Яка існує небезпека?

Власникам тварин варто знати, що у снігу можуть бути отруйні речовини або різні гострі предмети. Там може бути отрута, яку розсипали противники тварин.

До того ж у снігу можуть бути реагенти, якими посипають вулиці. Холодний сніг може прискорити охолодження температури тіла вашого вихованця.

Причини, чому тварини їдять сніг

  • Почуття спраги

Якщо собака багато бігає, то він може почати прогріватися, тому і починає їсти сніг. Він почне активно втамовувати спрагу, поїдаючи сніг.

Будьте попереджені: деякі собаки так люблять сніг, що вони будуть його шукати і їсти дуже багато. Це може стати звиканням.

  • Самолікування

Деякі собаки, якщо почуваються погано, можуть їсти багато снігу в надії викликати блювоту. Зазвичай вони їдять траву для досягнення цього.

  • Розваги

Собакам весело бігати по снігу і зазвичай їм подобається, коли господарі кидають їм снігові кульки.

Собаки можуть наїстися снігу під час розваг з господарем

Собаки можуть наїстися снігу під час розваг з господарем / Фото Unsplash

Тоді вони можуть почати брати у рот сніг, адже думають що це м'ячик. Якщо вони з'їдять багато снігу, то у них може почати боліти живіт.

  • Зневоднення

Сніг – це просто замерзла вода. Так вони можуть просто їсти його, бо відчувають спрагу. Опалення в приміщенні, яке ми використовуємо взимку, також може спричинити зневоднення. Розлади шлунка також викликають зневоднення.

Якщо ваша собака виявляє ознаки зневоднення, то давайте йому регулярно пити воду.

Скільки годин треба гуляти з собакою?

Власники собак знають про потребу вихованців у прогулянці, незалежно від дощу, снігу чи екстремальних температур повітря. Тож регулярно виводять чотирилапих надвір, хтось робить це двічі на день по годині – дві, а інші лише раз і на декілька хвилин.

Але скільки саме потрібно вихованцеві щодня бігати надворі, щоб почуватися здоровим і загалом задоволеним життям? Відповідь на це запитання дали лікарі-ветеринари.