Деякі аспекти людської поведінки можуть спровокувати нервування у собак. Так, було визначено 7 речей, які собаки терпіти не можуть у людській поведінці, розповідає Pets24.

Читайте також Ніколи не купуйте їх: які ласощі можуть назавжди зіпсувати зуби собаки

7 людських звичок, які ненавидять собаки

  1. Використання слів замість мови тіла

Собаки здатні розрізняти ключові слова – їсти, гуляти, місце тощо. Та людську мову вони не розуміють. Найкраще собаки зчитують мову людського тіла – ці знаки справді допомагають їм зрозуміти, про що йдеться і чого ми від них хочемо. І тут не може бути подвійних послань, наприклад, коли собаці кажуть "стояти", але рухами ніби запрошують підійти до себе.

Спробуйте хоча б день не говорити зі своїм собакою словами, а спілкуватися виключно мовою тіла. Тоді ви зрозумієте, які насправді сигнали подаєте і як собака їх розуміє.

  1. Обійми

Насправді більшість собак терпіти не можуть обійматися. У їхній природі це означає домінування. Так, собака не агресуватиме до опікуна через обійми, але почуватиметься не добре. Простежте за мовою тіла собаки, коли намагаєтесь обійняти його.

До того ж, обійми від одного з членів родини можуть бути прийнятними для песика, а від іншого – напружувати його.

  1. Гладити обличчя і голову

Якби хтось раптом простягнув руку до вашого обличчя, ви б, імовірно, відхилилися і відчули напругу, адже це зазіхання на особистий простір без дозволу. Собака сприйме такі пестощі від людини, яку добре знає, але більшість з них не любить, коли гладять їхню мордочку або голову.

Собаки не люблять, коли їм гладять обличчя

Собаки не люблять, коли їм гладять обличчя / Фото Unsplash

Тому краще погладьте його спину, почухайте частину спини біля хвоста або живіт чи стегно. Також можна пошкрябати песика за вушком або його шию. Лише не торкайтесь мордочки без потреби.

  1. Взаємодія з тими, хто відверто не подобається

Як й інші соціальні види, собаки мають своїх друзів і ворогів – серед інших собак та людей. За їхньою поведінкою можна здогадатися, хто їм справді подобається і з ким вони не проти провести час, а хто їх дратує.

Тому не слід змушувати собаку до взаємодії з твариною або людиною, які їм не до душі. Це призведе до поганого настрою компаньйона та стресу.

  1. Прогулянки без досліджень

Під час прогулянки не варто постійно тримати песика на повідці. Собаки "бачать" носом, тому для них важливо пізнавати світ через нюх. Для цього потрібно обнишпорити багато предметів. Не позбавляйте собаку цього заняття, але стежте за ним.

Якщо не можете відпустити з повідця і дозволити вихованцю поринути у світ ароматів, просто гуляйте повільно і зупиняйтеся там, де песику цікаво.

Цікаво Коли найкраще заводити домашнього улюбленця для дитини: названо точний вік

  1. Нудьга

Як і діти, собаки не переносять нудьгу. Опікун може бути втомлений, зайнятий абощо. Та собака весь день чекав, щоб побавитись з ним. Найпершою ознакою того, що собака знудився, буде шкода, яку він робить: щось гризе, залазить в шафу, пхає носика, куди не треба.

Собаки ненавидять нудьги

Собаки ненавидять нудьгу / Фото Unsplash

Допоможуть прогулянка, повторення або вивчення нових трюків і команд, ігри з улюбленою забавкою песика.

  1. Дражнилки

Багато кому здається кумедним подражнити собаку. Але факт у тому, що собакам це не подобається. Так само як і будь-якій людині. Просто поставте себе на місце песика.