Очевидно, на думку одразу спадають змії, які часто помилково вважаються найотруйнішими на планеті. Насправді вони не становлять найбільшу небезпеку для людини, а от маленька жовта жабка Листолаз жахливий, яку прозвали "отруйною стрілою", – саме та тварина, що є найотруйнішою у світі.

Шкіра жаби під назвою "отруйна стріла", або листолаз жахливий (Phyllobates terribilis) виробляє найсильнішу отруту у всьому тваринному світі. На щастя, в Україні вона не водиться, а от для мешканців тропічних лісів Колумбії становить справжню загрозу.

Існує багато видів цих жаб, але найотруйніша з них – яскраво-жовта. Її отрута паралізує і вбиває людину при потраплянні в рот чи у відкриту рану. І навіть може подіяти через непошкоджену шкіру. Однієї краплі отрути достатньо, щоб зупинити серце.

Деякі племена в Колумбії використовують отруту цієї жаби для того, щоб намазати кінчики стріл чи дротиків і згодом завдавати смертельні удари. Звідси й пішла назва тварини.

Жахливий листолаз вважається найотруйнішою твариною у світі​ / Фото Вікіпедія

Насправді отруйні речовини виробляють чимало амфібій, не лише "отруйна стріла", хоч і її отрута найнебезпечніша. Цими речовинами покрита шкіра жаби задля того, щоб відбити у хижаків бажання їх їсти.