Аруніма – одна із найпрацелюбніших зоозахисниць в Індії. Жінка докладає максимум зусиль, щоб рятувати черепах, крокодилів і навіть дельфінів, що мешкають в річці Ганг.

Дізнайтеся Ласощі для котів: як зробити улюбленця щасливим та здоровим

Діяльність Аруніми в цифрах

Аруніма Сінгх веде свою діяльність з 2013 року. За цей час жінка:

  • навчила берегти природу понад 50 тисяч дітей,
  • врятувала понад 28 тисяч черепах,
  • допомогла 6 болотним крокодилам та 4 дельфінам.

Я часто ходила на річку з бабусею та дідусем, щоб спостерігати за життям у воді. Я думаю, моя пристрасть до збереження природи виникла через це,
– розповідає жінка.

Жінка врятувала 28 тисяч черепах
Черепаху випускають на волю / Фото RoundGlass Sustain

Черепах їдять та сушать на "ліки"

В Індії поширена практика, коли черепах ввозять нелегально та продають на чорному ринку. Цих тварин використовують для їжі, а також у народній медицині.

Місцеві "знахарі" купують черепах, завезених контрабандою, та сушать їх панцирі, щоб потім продати під виглядом ліків. Завдяки діяльності Аруніми та її колег у злочинців конфіскують тонни такого "зілля".

Також Аруніма допомагає проводити вилов та відпускати в дику природу ті види черепах, що перебувають на межі зникнення. Зокрема, це індійська вузькоголова черепаха.

Цікаво Як змінюються вівці після купання: у кафе з тваринами показали наймиліші фото

Також Аруніма проводить начання для працівників лісового департаменту і ветеринарів. Вона розповідає, як потрібно поводитися із плазунами, що можуть трапитися під час роботи.

Жінка врятувала 28 тисяч черепах
Волонтерка з врятованою черепахою / Фото Turtle Survival Alliance

Ще один напрям діяльності жінки: створення колоній для рідких видів черепах. У таких місцях з яєць вирощують рідкісні види, годують малюків та дбають про них, щоб потім випустити у природу.

Багато із цих видів не мають шансу вилупитися з яєць та вирости в природі – тільки у штучних колоніях, де про них дбають люди.