Цецилії можуть мати розміри від кількох сантиметрів до півтора метра у довжину. Вони дуже погано бачать, відповідно звідси і отримали свою назву: з латини "Caeciliidae" – "сліпий". У деяких слов'янських мовах його відповідник – "черв'яги". Хоч у народі їх просто називають "зміями-пенісами".

Зверніть увагу Догляд за ротовою порожниною улюбленця: як знизити утворення зубного каменю та почистити зуби

Як вони опинилися у Маямі: вперше за історію

Таку "змійку-пеніса" піймали у прісноводному каналі неподалік міжнародного аеропорту Маямі. Вперше такого типу цецилія виловили на цьому ж місці біля Тамаямі у 2019 році. До того на території Північної Америки живими їх не зустрічали. Археологи знаходили хіба скам'янілі рештки, яким понад 170 мільйонів років.


Канал, у якому виловили цецилія / Скриншот з google.maps

Влітку 2021 року такого черв'ягу знову виловили у тому самому каналі. Його ДНК порівняли з попередньою знахідкою. Є підтвердження, що це ті самі ж цецилії виду Typhlonectes natans.

Таких тваринок деякі любителі екзотики зазвичай утримують в акваріумах у приміщенні. Науковці підозрюють, що просто хтось викинув своїх "небажаних домашніх тварин" у канал.

Цікаво Гіпоалергенні собаки: 10 оптимальних порід


Цецилії мають дуже поганий зір / Фото Метта Ропера

Комісія з охорони дикої природи Флориди стверджує, що цецилії не шкідливі. Цей вид живе в теплих повільних течіях з великою кількістю рослинності. Канал, у якому виловили цецилія, нагадує його рідне середовище існування. Тут він вповні міг би проживати і розмножуватися.

"Пенісова змія" має пару чуттєвих щупалець між очима та ніздрею, які допомагають їй виявляти їжу, яку вона вириває десятками голчастих зубів.

Що відомо про цю родину тварин

Дані на основі Вікіпедії, Wired

  • Цецилії – сім'я земноводних без кінцівок, які, на перший погляд, нагадують змій, вугрів і навіть дощових черв’яків.
  • Їхні найближчі родичі – земноводні: жаби, тритони та саламандри.
  • Як і всі земноводні, цецилії мають примітивні легені, що дозволяють їм приймати кисень.
  • Вони також повинні поглинати додатковий кисень через свою вологу шкіру.
  • Цецилії живуть як на суші, так і на прісній воді. Зазвичай споживають хробаків і термітів, виловлюють маленьких змій, жаб і ящірок
  • Для України, як і загалом Європи, черв'яги не є характерними жителями.