Як вберегти свого улюбленця у теплу пору року: головні небезпеки

9 травня 2023, 14:00
Читать новость на русском

Попри всі переваги теплого сезону, варто пам'ятати про небезпеки, які можуть очікувати на ваших улюбленців. Ви несете відповідальність за своїх вихованців і тільки ви можете їх вберегти.

Ініціатива Save Pets of Ukraine та ветеринар Анастасія Бартиш розповіли, які небезпеки існують для тварин у теплу пору року. Поради – читайте у матеріалі, наданому 24 Каналу.

Зауважте Як подорожувати з тваринами Україною та за кордон: покрокова інструкція від УЗ

Небезпека для тварин у теплу пору 

  • Перегрів на сонці

Чимало власників пухнастих нехтують тим, що це може трапитися з їхньою тваринкою, але це вкрай важливо. Щоб запобігти цій небезпеці, краще вигулювати хвостиків рано-вранці та ближче до заходу сонця. Якщо виникла потреба вийти на вулицю вдень, тоді візьміть з собою водички та давайте можливість чотирилапим бути в тіні.

  • Перегрів в закритому автомобілі

Може здатися банальною річчю, але все ж досі є ті люди, які залишають своїх хвостиків у зачинених автомобілях, де немає жодної щілини для попадання повітря.

Так робити категорично не можна, оскільки тварина просто може задихнутися. Не шкодьте здоров'ю власного улюбленця!

Закривати тварин у машині категорично заборонено / Фото UnSplash

  • Укуси комах

Саме в теплий сезон варто максимально відповідально ставитися до оброблення улюбленців від кліщів та бліх.

Комарі теж є небезпечними – після їх укусу можуть виникати алергічні реакції, які створять максимальний дискомфорт. Окрім алергії, після укусу може виникнути ще одна небезпека –  хвороба дирофіляріоз (серцевий хробак), яка може спровокувати тромбоз.

  • Змушувати їсти більше, ніж бажає

Ви можете помітити, що в спекотний день хвостик з'їв менше їжі. Це нормально! В такому разі просто варто зменшити об'єм його порції, а не "запихати" надлишки їжі.

  • Грумінг

Безсумнівно, шерсть для тваринок виконує важливу роль, але в літній період її потрібно частіше підстригати. Це зменшить ризик перегріву.

Ветеринар рекомендує не підстригати дуже коротко, адже середня довжина шерсті допоможе уникнути сонячних опіків.

Зверніть увагу Які ягоди давати домашнім улюбленцям: вітамінний перелік

  • Рослини –  остюки

Остюки на вигляд, як засохлі колоски. Вони можуть потрапляти песикам до носика, вушок, рота та на подушки лапок. Через це є ризик того, що дістати їх можна буде лише хірургічним втручанням.

Тому оглядайте місцевість перед тим, як відпускати свого пухнастика у траву.

Остюк / Фото Вікіпедія

  • Часті подорожі в автомобілі

Намагайтеся зменшити кількість подорожей з вашим улюбленцем, але, якщо це необхідно, подбайте про наявність води, відкривайте вікна або вмикайте кондиціонер.

Також, перебуваючи довготривалий час в одному положенні, вийшовши на вулицю вихаванець може знепритомніти, тому обережно ставтесь до цього.