Дослідники вважають, що саме цей домашній улюбленець здатний перемогти "епідемію самотності", що стартувала 2020 року. Про кого мовиться – далі у матеріалі!

Вплив тварин на здоров'я людини

Сертифікований ветеринар-біхевіорист Кет Панкрац у Клініці поведінки тварин у Портленді заявила, що домашні тварини мають позитивний вплив на здоров'я людини. Дослідження доповнює зростальну кількість доказів того, що спілкування з тваринами може значно покращити як короткострокове, так і довгострокове благополуччя.

Ця взаємодія не тільки знижує рівень стресу та артеріальний тиск, але й підвищує вироблення окситоцину, гормону, пов'язаного з відчуттям щастя. Попередні дослідження також встановили кореляцію між зниженням стресу та артеріального тиску та збільшенням тривалості життя.

Взаємодія з ласкавою твариною також пов'язана з викидом окситоцину. При цьому дослідники зазначають, що собаки також змушують своїх господарів вставати й рухатися, щонайменше кілька разів на день, що створює більш змістовний режим вправ.

Попередні результати показали, що люди, які взаємодіяли з собаками, відчували помітне зниження почуття самотності, демонстрували зниження рівня тривожності та повідомляли про загальне покращення свого емоційного стану.

Яка тварина рятує від самотності?

Собаки, ймовірно, є одними з найідеальніших домашніх улюбленців, які допомагають людям впоратися з самотністю. Як відомо, цим тваринам необхідні великі дози уваги, а крім того вони створюють можливості для знайомства з іншими людьми під час прогулянок.

Дослідники зазначають, що ще одними тваринами, здатними знизити рівень самотності, є коні:

  • у багатьох випадках власники неймовірно прив'язані до своїх коней;
  • як і собаки, коні мають складну історію одомашнення, зайнятості та емоційної прив'язаності до людей.

Коні допомагають впоратися з самотністю

Коні допомагають впоратися з самотністю / Фото UnSplash

Крім того, вчені з'ясували, що ми також прив'язуємося до своїх кішок, птахів і риб. Цей зв'язок виникає через те, як багато ми взаємодіємо з тваринами.

Вихованці теж бувають самотні

З іншого боку, важливість соціалізації домашніх тварин не можна оминати. Собаки, наприклад, мають сильну потребу в соціальній взаємодії. Вони мають надзвичайну чутливість до наших емоційних сигналів, використовують складні комунікаційні сигнали та здатні формувати глибокі та заплутані зв'язки з людьми.

Отже, їх відсутність може призвести до глибокої самотності. По суті, наші домашні тварини покладаються на нас так само як і ми на них, – не лише для їжі та житла, але й для власного психологічного стану.