Тож Джонатан – найстаріша жива наземна тварина у світі та найстаріша черепаха у зареєстрованій історії. Про це свідчить запис у Книзі рекордів Гіннеса.

Може зацікавити Зміняться до невпізнаваності: ШІ показав якими будуть різні породи собак через 10 000 років

Черепасі Джонатану виповнився 191 рік

Точний вік Джонатана невідомий, але вважається, що він народився приблизно 1832 року, тому що був повністю зрілим, коли його привезли з Сейшельських островів на острів Святої Єлени в 1882 році. Отже, тоді черепасі було не менше 50 років. Імовірно, Джонатан навіть старший за ці оцінки.

Джонатан – гігантська черепаха Сейшельських островів. Він уже значно перевищив середню тривалість життя свого виду, яка складає 150 років.

Черепаха Джонатан у 80-х роках XIX століття (зліва)

Черепаха Джонатан у 80-х роках XIX століття (зліва) / Фото Guinness World Records

Попри втрату нюху та значне погіршення зору внаслідок катаракти, його апетит залишається гострим. Продовжуючи дотримуватися свого звичайного режиму, він щотижня отримує збалансовану дієту з фруктів і овочів. Це не тільки задовольняє його потреби в калоріях, але й служить основним каталізатором його метаболічних процесів.

Джонатан у доброму здоров'ї, і всі ознаки зараз дають нам надію, що він досягне третього століття – якщо він насправді цього ще не зробив,
— кажуть зоологи.

Хоча світ навколо нього дуже змінився, Джонатан продовжує виявляти непохитну прихильність до сонця. Однак, стикаючись зі спекотною температурою, ховається в тінь. Під час ясних днів він ніжиться під сонячними променями, старанно витягуючи довгу шию та ноги зі свого захисного панцира, щоб використовувати та направляти тепло у своє тіло.

Найстаріша черепаха у світі Джонатан

Найстаріша черепаха у світі Джонатан / Фото Guinness World Records

Навпаки, у холодні зимові дні, Джонатан закопується у залишки листя чи скошеної трави, де він залишається ховатися протягом усього дня.

Що треба знати про найстарішу черепаху у світі?

Черепаха, на ім'я Джонатан, народилася на початку 1800-х років. Останні 140 років вона живе на острові Святої Олени, куди її привезли із Сейшельських островів як подарунок тодішньому губернатору.

На 190-річчя Джонатану зробили навіть торт

На 190-річчя Джонатану зробили навіть торт / Фото Guinness World Records

Джонатан пережив дві світові війни, вісім британських монархів і 40 президентів США. За життя черепахи було:

  • зроблено перше фото людини у 1836 році;
  • здійснено перший телефонний дзвінок у 1876 році;
  • збудовано перший хмарочос у 1885-му;
  • здійснено перший політ на двигуні в 1903-му;
  • висадилися перші люди на Місяць у 1969 році.

Улюблена їжа Джонатана містить капусту, огірки, моркву, яблука, банани та листя салату. Його ветеринар Джо Голлінз описав основні інтереси тварини — сон (або на сонці, або під скошеною травою, залежно від температури), їжа та злягання.

Черепасі Джонатану виповнився 191 рік: дивіться відео

"Найсумніша слониха" померла

Майже все своє нетривале життя слониха Малі прожила на самоті у вольєрі манільського зоопарку. Організації із захисту тварин не раз намагалися домогтися для неї справедливості й свободи, але нічого не вийшло.

У результаті зоозахисники прозвали слониху Малі "найсумнішим слоном світі". На жаль, стало відомо про її смерть – вона померла, не доживши до свого 50-річчя.