Науковці оживили черв'яків, які пробули у вічній мерзлоті 46 тисяч років

Черв'яків "оживили" за допомогою води та їжі, проте вони прожили менш як місяць. Але за цей час дали початок понад 100 поколінням нових черв’яків.

Дивіться також У Британії знайдено останки крихітного римського песика, який був в моді 2 000 років тому

Черви належать до давно вимерлого виду Panagarolaimus kolymaensis і насправді не були мертвими, а перебували в стані спокою, відомому як криптобіоз, який робить їх життєві ознаки невизначеними.

Групі науковців удалося відродити черв'яків, які 46 тисяч років провели у замороженому стані

Групі науковців вдалося відродити черв'яків, які 46 000 років провели у замороженому стані​ / Фото: Shatilovich et al., PLOS Genetics

Раніше вчені мали лише докази того, що нематоди або аскариди здатні залишатися в такому стані до 40 років, але ці істоти співіснували з шерстистими мамонтами.

Цей маленький черв'як тепер може бути в черзі для Книги рекордів Гіннеса, залишаючись у стані призупиненої анімації набагато довше, ніж хтось думав, що це можливо. Те, що його можна реанімувати через 46 000 років, мене приголомшило. Це схоже на казку про Сплячу красуню, але за набагато довший період,
– каже професор Теймурас Курцчалія, старший автор дослідження черв'яків.

На сьогодні вченим відомо дуже небагато істот, таких як тихоходки, нематоди та мікроскопічні водяні організми (коловертки), здатних перебувати у стані сплячки (криптобіозі) у відповідь на важкі умови навколишнього середовища.

Черв'яків

Черв'яків "оживили" за допомогою води та їжі, проте вони прожили менш як місяць / Фото: Shatilovich et al., PLOS Genetics

Гренландський кит може посунути слонів по тривалості вагітності

Дослідники вивчали гренландських китів і тепер вважають, що ці тварини можуть змагатися з африканськими слонами за титул. Вчені вивчили кров китів і виявили, що вони можуть бути вагітні до двох років.

Утім, усе ще залишається питанням, чи зможуть гренландські кити обійти африканських слонів. Річ у тім, що існує ймовірність, що кити насправді не вагітні 2 роки, а використовують певні фізіологічні тактики для вирощування найкращого потомства в найкращий час.