Про особливості контактування із пінгвінами розповіли полярники Національного антарктичного наукового центру. Адже науковців, які вдосталь часу проводять із цими птахами, часто запитують, чи можна торкатися пінгвінів.

Раніше Розбірки пінгвінів потрапили на фото: кумедні кадри

Чи можна торкатися пінгвінів

Відповідь може вас засмутити. Як розповідає біолог, учасник нинішньої сезонної експедиції в Антарктиді, Артем Джулай, пінгвінів торкатись не можна. Ба більше, не можна навіть підходити до тварин ближче, ніж на 6 метрів.

Такі обмеження затверджені документально: Протоколом про охорону навколишнього середовища 1991 року. За цим документом Антарктиду визнали природним заповідником.

Що заборонено протоколом:

  • торкатися,
  • годувати,
  • взагалі непокоїти тварин.

Винятки бувають. Але для науковців

Втім, якщо ти науковець і виконуєш технічне завдання, наприклад, рахуєш гнізда, ти змушений підходити до пінгвінів, пояснює полярник Артем. Також, якщо пінгвіни живуть біля станції, повз них просто доводиться проходити. А ще він ділиться спостереженням: інколи пінгвіни самі підходять до людей.

Якщо сісти на землю і не рухатися довгий час, то молоді пінгвіни самі підійдуть до тебе і, навіть, будуть намагатися доторкнутись до тебе дзьобом,
– каже науковець.

Проте, коли людина почне рухатися пінгвіни повтікають. Полярники додали миле відео: науковиці Анні Соіній вдалося зняти, як молоді пінгвіни самі підходять ближче, щоб вивчити невідоме створіння.

Кумедна реакція пінгвінів на людину: дивіться відео