Міндовкілля вказало, скільки видів тварин під загрозою вимирання через Росію

За словами заступника міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Євгена Федоренка, від 24 лютого 2022 року вже зафіксовано 2 364 випадки завдання шкоди українському довкіллю внаслідок військової агресії Росії. Збитки оцінюються в 52,4 мільярда доларів США.

Читайте також Як виїхати з домашнім улюбленцем за кордон: правила перевезення тварин

Зараз через широкомасштабне російське вторгнення в Україну під загрозою знищення перебуває близько 600 видів тварин та 750 видів рослин та грибів. Це зокрема, понад 120 водно-болотних видів птахів, які оберігаються згідно з угодою про збереження афро-євразійських водно-болотних птахів (AEWA).

Посадовець підкреслив, що наслідки дій російських окупантів вже спостерігають жителі Болгарії та Туреччини, де фіксується масова загибель дельфінів.

Україна хотіла б сьогодні разом з цивілізованим світом обговорювати додаткові шляхи захисту деяких видів флори та фауни. Однак цифри війни змушують нас думати про те, як зберегти наше біорізноманіття. Війна, розв'язана Росією, є загрозою для 35% біорізноманіття Європи, яке знаходиться в Україні на менш ніж 6% території континенту,
– зазначив Євген Федоренко.

Крім того, лише в українській частині Чорного моря зафіксовано 150 смертей дельфінів. Відомо про три види сімейства дельфінів, які перебувають на межі вимирання. Також під загрозою опинилися всі 28 видів кажанів, зареєстрованих в Україні та занесених до Червоної книги.

Своїми діями Росія порушує Статут ООН, нехтує резолюціями Генеральної Асамблеї, знищує види та середовища проживання рослин і тварин. Зокрема захищені на міжнародному рівні. Європейський парламент визнав Росію державою, яка підтримує тероризм, і Міндовкілля наполягаємо на тому, щоб участь Росії у прийнятті рішень на міжнародних майданчиках була обмежена.

Федоренко також розповів, що, попри війну, Україна продовжує виконувати свої міжнародні зобов’язання, у тому числі у сфері захисту довкілля.