Про свої пригоди із броненосцем бразилієць Нельсон Кардозо розповів у тіктоці. Його відео із тваринкою залетіло у рекомендації і набрало понад 2 мільйони переглядів.

До теми Чому коти п'ють мало води і як запобігти їхньому зневодненню

Броненосець сам пішов до людини

Для Нельсона це був звичайний спекотний день. Він їхав додому з роботи на мотоциклі, коли раптом його увагу привернуло щось маленьке і рухливе на трасі. Це був маленький броненосець, який хотів переходити дорогу, але був дуже повільним і вагався.

Тоді чоловік спинив мотоцикл і пішов до броненосця. На його здивування, тваринка пішла назустріч. Нельсон відзначив, що це рідкість, адже броненосці – дикі тварини і не взаємодіють з людьми. Тоді чоловік зрозумів, що броненосець, напевно, дуже змучений. Він зняв свою каністру із водою з мотоцикла і став поливати малюка.


Броненосець одразу став пити воду / Скриншот з відео

Дізнайтеся Якого найрідкіснішого птаха знайшли в Бразилії: унікальне відео

Він став знімати цей зворушливий момент на відео і виклав згодом у свій тікток.

Після втамування спраги, тварині все ще потрібно було перетнути шосе та добратися до безпечних чагарників. Нельсон допоміг йому і з цим: він обережно провів його геть від небезпечної проїзної частини, назад у хащі.

Це було велике задоволення – допомогти йому,
– сказав Нельсон.

Що відомо про цю дивну тваринку

Джерело: Animal diversity

  • Броненосці – це ряд броньованих неповнозубих ссавців. Родина Броненосцевих є єдиною сучасною родиною з цього ряду.
  • Розповсюджені лише у Новому Світі: від Центральної Америки і до Південної.
  • Усі представники мають обладунки з боків, спини і хвоста, а також з верхньої частини голови, що складає їхню характерну "оболонку". Ця оболонка складається з серії пластинок окостенілих щитків, покритих шкірястою ороговілою шкірою.
  • Тривалість життя броненосців залежить від виду. Деякі види живуть тільки 9 років, а інші можуть і 23 років.


У броненосців поганий зір, у просторі вони орієнтуються на нюх / Фото з Animal diversity

  • Більшість видів броненосців живуть поодинці, хоча інколи соціалізуються у пари або невеликі групи.
  • Броненосці спілкуються переважно за допомогою звуку та запаху. Вони виділяють секрети із залоз всередині шкірних мішків, розташованих на різних ділянках тіла.
  • Це переважно комахоїдні хижаки, хоча харчування може відрізнятися між видами. Деякі види є всеїдними і можуть споживати дрібних тварин, рослини, комах та павукоподібних.