В Луцькому зоопарку вигодували мавпеня капуцина-плакси

Маму і тата маленькому капуцину Деміку замінили співробітниці підприємства. З нагоди Дня матері на сторінці підприємства поділилися історією порятунку новонародженого мавпеняти.

Зверніть увагу У Києві їжака, який мало не потонув, рятували екскаватором: як це було

Як розповіли у зоопарку, після пологів, які були 18 жовтня 2022 року, самиця жодним чином не проявила до малюка цікавості. Коли мавпеня пролежало у вольєрі три години працівники забрали його від батьків.

3 години – саме такий час не є критичним для життя маляти. Проте у мами природні інстинкти не прокинулися. Дитинча просто пролежало у вольєрі. Аби дати йому шанс на життя, новонароджене забрали від батьків,
– йдеться у повідомленні.

Під опіку капуцина взяли працівниці відділу приматів. Через постійні відключення світла вони почергово забирали Деміка до себе додому. Малюка, як і людських дітей, годували кожні 3 години з пляшечки, робили масаж і стежили за температурою тіла.

Демік після народження / Фото Луцький зоопарк

Окрім цього, мусили працівниці зоопарку й вигадувати пристосування, які забезпечували мавпеняті розвиток інстинктів. Тримається у природі новонароджений примат за спину матері – зробили для свого підопічного її імітацію. Для цього на пляшку, де постійно змінювали воду на теплу, натягнули махрову шкарпетку. Це повторювало вигин тіла самиці, тож новонароджене на ній доволі часто й спало. Коли маля підросло і відпала потреба у додатковому теплі, цей "пристій" замінили на м’які іграшки. У догляді за малюком брали участь і діти працівниць, забезпечуючи йому дозвілля.

Наразі мавпеня, якому скоро виповниться сім місяців, уже перемістили у вольєр поруч із батьками. Примати звикають до запахів одне одного, мама почала трохи проявляти інтерес до сина.

Як ріс Демік / Фото Луцького зоопарку

Демік уже приваблює відвідувачів, які затримуються біля його вольєра. А у зоопарку дуже тішаться тим, що змогли врятувати тваринку своєю любов'ю та професіоналізмом.

Львівські волонтери врятували лисенят

До львівської організації "Домівка Врятованих Тварин" за декілька днів двічі привезли лисенят. Тварини втратили матерів та були врятовані від мисливців.

БО "Домівка Врятованих Тварин" повідомляє, що почастішали випадки людських знущань з тварин. Волонтери просять зупинитися.