Дослідники довго не могли зрозуміти, що саме стало причиною масового вимирання африканських слонів. Втім, нове дослідження, схоже, все змінило.
Читайте також У Китаї близько тисячу котів збирались пустити на м'ясо: яка доля чотирилапих
Вчені змогли виявити "вбивцю" диких слонів
Причетність браконьєрів до трагічної загибелі групи слонів була спростована, оскільки на тілах цих істот не було видимих ознак пошкодження. Іншу теорію, яка передбачала отруєння людиною, теж досліджували, але протягом трьох років не було знайдено конкретних доказів. Згодом центр уваги експертів перемістився на ціанобактерії як можливого винуватця, але згодом і цей варіант було виключено.
Довгі три роки вчені не могли розгадати загадку цих таємничих смертей, але після нового дослідження вважають, що нарешті вдалося знайти винуватця.
Було вивчено останки 15 постраждалих слонів, загиблих у період із серпня до вересня, і виявлено, що шість із них були заражені токсином Бісгаарда 45, який спричиняє смертельне зараження крові,
– йдеться у повідомленні.
У результаті значного прориву команда вчених, які працюють у сільській місцевості Зімбабве, виявила потенційну кореляцію між невеликим зразком бактерій і тривожною смертю слонів. Попри визнання обмежень розміру вибірки свого дослідження, учені вважають, що ці бактерії насправді можуть бути пов'язані зі смертями сотень африканських слонів.
Зробивши значний крок у напрямку розгадки таємниці масової загибелі слонів, професор Фалько Штайнбах, керівник відділу вірусології в Агентстві охорони здоров’я тварин і рослин Британії, оголосив про успішну ідентифікацію важливої бактерії.
Що ще з'ясували дослідники?
Наявність токсину Бісгаарда 45 у слонів було виявлено у слонів вперше. Точне джерело інфекції та спосіб передачі залишаються невідомими дослідникам, які раніше виявили цей токсин у здорових папуг.
Ця знахідка змусила вчених припустити, що токсин справді може мати природну флору слонів у цьому регіоні. З усім тим, вчені також досліджують альтернативну гіпотезу, припускаючи, що слони могли отримати бактерії від інших видів тварин.
Вчені змогли виявити "вбивцю" диких слонів / Фото UnSplash
Дослідники також виявили зв'язок бактерії з екстремальними погодними умовами, такими як посуха. Імовірно, ці погодні умови сприяють передачі певної хвороби, тим самим збільшуючи ризик спалаху.
Крім того, слони, відомі своєю допитливістю, можуть несвідомо сприяти поширенню хвороби, проявляючи інтерес до померлих представників свого виду. Обнюхуючи та торкаючись своїх померлих родичів, слони ненавмисно піддають себе потенційному зараженню.
Зазначимо, африканські саванні слони (Loxodonta africana) та африканські лісові слони (Loxodonta cycltis) сьогодні перебувають на межі зникнення, а тому маловідомий патоген є загрозою для виживання одразу кількох популяцій. Вчені планують продовжити дослідження, щоб дізнатися більше деталей.