Як виявилося згодом, це частина незаконної торгівлі, коли м’ясо котів продають як свинину чи баранину. На щастя, завдяки інформації зоозахисників, поліція змогла врятувати чотирилапих.
Дивіться також Диво-істоти виведені у лабораторії: який вигляд мають морські свинки скінні, не схожі ні на кого
У Китаї врятували тисячу котів від забою
Спершу зоозахисники натрапили на численні дерев’яні ящики з котами біля місцевого кладовища. Вони стежили за ситуацією протягом шести днів. Зрештою, побачивши, як вантажівка вивозила тварин із приміщення, активісти негайно повідомили поліції.
У поліцейському звіті не вказали, чи це були викрадені домашні тварини, чи коти з вулиці. Врятованих передали до притулку. Зооактивісти кажуть, що цей випадок не є поодиноким, оскільки котів раніше вже відловлювали та продавали як м’ясо.
Дерев'яні ящики, які помітили зоозахисники / Фото Paper
Своєчасне втручання як зоозахисників, так і представників правоохоронних органів, безсумнівно, врятувало цих котів від тяжкої долі. Якби не їхнє втручання, котячих, ймовірно, було б вбито та перевезено до південних регіонів для продажу як шашлики зі свинини та баранини, або перероблені на ковбаски.
Цей тривожний інцидент служить яскравим нагадуванням про постійні проблеми, з якими стикаються зоозахисники, і про важливість постійної пильності для захисту невинних істот від таких нелюдських дій.
Поліцейський звіт збурив хвилю занепокоєння у китайських соцмережах щодо прав тварин і безпеки харчових продуктів. Люди закликали владу посилити контроль. У Китаї немає закону, який би забороняв жорстоке поводження з домашніми й вуличними тваринами.
Вчені закликають не купувати деякі породи котів
Зі зміною суспільних нахилів змінюються і популярні породи котячих. Наразі перси, британські короткошерсті та бірманські коти завоювали перші позиції серед найбільш популярних. Експерти встановили, що ці породи набули значної популярності завдяки своїм відмінним "мультяшним" рисам. З усім тим, саме ці риси пов’язані з різними захворюваннями пухнастиків.
Тому дослідники закликають людей утриматися від придбання мультипородних тварин через підвищений ризик захворювань очей, дихальних шляхів та інших органів, пов’язаних із рисами, які часто приваблюють суспільство.