Експерти встановили, що ці породи набули значної популярності завдяки своїм відмінним "мультяшним" рисам. З усім тим, саме ці риси пов’язані з різними захворюваннями пухнастиків.

Читайте також Крадії "людської" їжі: чому навіть ситі коти тягнуть зі столу їжу і як відучити від цього

Учені назвали породи кішок, які не варто купувати

Дослідники закликають людей утриматися від придбання мультипородних тварин через підвищений ризик захворювань очей, дихальних шляхів та інших органів, пов’язаних із рисами, які часто приваблюють суспільство.

За останні 10 років популярність кішок із плоскою мордою значно зросла. У результаті вчені та експерти з котів змушені звертатися до людей з проханням не купувати представників цих порід,
– підкреслюють у Керуючій раді Cat Fancy (GCCF).

Нещодавні дослідження показали, що, попри мультяшну зовнішність, котячі з плоским обличчям сприйнятливіші до низки серйозних ускладнень зі здоров’ям. Ці тривожні висновки проливають світло на потенційні ризики, з якими вони стикаються, зокрема:

  • утруднене дихання;
  • проблеми з очима;
  • проблеми з доглядом;
  • проблеми під час пологів.

Виявилося, що відмінні риси "брахіцефальних" тварин не були природним явищем, а скоріше наслідком селекційного розведення. Це навмисне розведення істотно вплинуло на здоров’я цих тварин, зробивши їх більш вразливими.

Учені назвали породи кішок, які не варто купувати

Учені назвали породи кішок, які не варто купувати / Фото UnSplash

Дослідники вважають, що тварини з плоскою мордою більш вразливі

Останніми роками відбувся тривожний сплеск популярності персів та інших плоскомордих порід котів, як підкреслила відомий експерт із захисту котів Еліс Поттер. Вважається, що ця зростальна тенденція пояснюється захопленням людей милими фізичними якостями, які демонструють ці тварини.

Статистика показує, що більшість власників котів із плоскими мордами добре про них піклуються, проте дійсність така: те, що нам здається таким милим, насправді змушує тварин страждати. Окрім респіраторних проблем, хропіння та проблем зі сном, ці котячі також дуже сприйнятливі до проблем з зубами, очима, шкірою та деформацією хребта.