Тож у тому, що кішка краде їжу зі столу, не багато переваг, втім, такі дії котячих мають пояснення. Чому ситі коти, яких з дитинства привчили до власної миски, стають крадіями людської їжі – дізнайтеся далі.
Читайте також 5 дивних звичок, які має кожен кіт: у них є пояснення
Чому кішка краде зі столу їжу?
- Голод
Найочевидніша причина: кішка досі голодна. Якщо ж тварина отримує достатню кількість їжі, то слід враховувати й інші причини, наприклад, наявність кишкових паразитів.
Іншою потенційною причиною може бути якість самого корму. На думку експертів, сухий корм в ідеалі повинен складатися з м'яса не менше 40%, особливо в'ялених м'язів теплокровних тварин. Хоча субпродукти можуть не включатися в цей розрахунок, дуже важливо забезпечити достатню кількість цих поживних речовин, оскільки коти є природними хижаками, навіть у домашніх умовах. Якщо в раціоні кішки недостатньо поживних речовин, вона, швидше за все, буде відчувати постійний голод.
Тому не дивно, що тварина лізе на стіл – вона просто хоче чимось поживитися. Варто слідкувати, щоб у кота завжди в мисці було трохи корму.
- Цікавість
Аромат чудових страв, що доноситься з кухні, зацікавить кожного пухнастика. Спостерігаючи за постійним людьми, які збираються за столом, ведуть жваві розмови та їдять, кіт прагне стати частиною цього зібрання. Тож рішучим стрибком граційно опиняється на столі, сподіваючись, що його помітять.
У таких ситуаціях доцільно задовольнити потреби вихованця, забезпечивши його власним харчуванням у чистій мисці, розміщеній поруч з обідньою зоною. Важливо не піддатися погляду кота і не ділитися людською їжею. Така практика не тільки псує тварину, але й може призвести до небажаних ускладнень у її шлунково-кишковій системі.
Чому кіт лізе на стіл / Фото UnSplash
- Нудьга
Нудьга також є суттєвим фактором, що сприяє певній поведінці домашніх кішок. На відміну від своїх диких предків, які присвячували більшу частину свого часу полюванню, а решту годин присвячували їжі та відпочинку, домашнім котам не потрібні ці інстинкти виживання. Як наслідок, вони часто проводять більшу частину свого життя у стані сну.
Як і в людей, які "заїдають" емоції, і ми це називаємо РХП (розлади харчової поведінки), так і в котів їжа може бути єдиним враженням у житті. Така ситуація, як правило, виникає, коли власники відсутні протягом цілого дня.
- Конкуренція
У домогосподарствах з кількома котами і собакою можуть виникнути занепокоєння щодо нестачі їжі, оскільки один член сім'ї котячих може хвилюватися про отримання достатньої частки. Навіть, якщо власник тварини ретельно наповнює миски з їжею однаково щовечора, присутність спритного компаньйона, який постійно набігає на котячу миску, може посилити ці занепокоєння.
Зауважте Що робити, коли кішка сильно линяє: корисні поради ветеринара
Щоб впоратися з цією ситуацією, кішка може вдатися до крадіжки їжі зі столу й робити схованки в непомітних кутках. Тому за таких обставин варто зробити окрему зону годівлі для кожного.
Як відучити від лазіння на стіл?
Якщо кіт вперто лізе на стіл, отже, йому чогось не вистачає: харчування, спільних ігор, уваги. Кішки, хоч і самостійні, але потребують нас так само, як і ми їх. Тому насамперед необхідно з'ясувати причину і тоді вдаватися до методів боротьби.
З'ясувавши причину, варто поспостерігати за поведінкою – якщо кіт не реагує на ваші дії та зауваження, то слід не тільки виганяти зі столу, а й змінити своє ставлення до неї.