Так, учасники взяли участь у змаганні, метою якого було вловити дивовижну сутність мангрових лісів, щоб звернути увагу на їхню тендітну екосистему та важливість їхнього збереження. Переможцем став знімок з тигрицею – "Найпрекрасніша квітка мангрових заростей", зроблений Сохамом Бхаттачарією.

Дивіться також Давно вважали вимерлою: у Південній Австралії помітили рідкісну тварину, яку не бачили 130 років

Фотограф зафіксував королівську бенгальську тигрицю у мангрових заростях

"Найпрекрасніша квітка мангрових заростей" – це кадр, на якому зображена королівська бенгальська тигриця в природному середовищі мангрових заростей. Суддя Дейзі Джилардіні прокоментувала знімок, наголосивши, що на ньому зображено самотнього тигра в середовищі існування, що зникає.

Одинока фігура тигра, що стоїть серед пишноти зеленої мангрової лісової рослинності, гостро підкреслює ізоляцію, яку йому доводиться витримувати в середовищі існування, яке постійно звужується,
— сказала суддя змагань Дейзі Гілардіні.

У 2021 році Департамент лісів Західної Бенгалії оцінив, що в регіоні залишилося лише 96 королівських бенгальських тигрів.

Переможцем конкурсу став знімок

Переможцем конкурсу став знімок "Найпрекрасніша квітка мангрових заростей" / Фото Сохам Бхаттачарія​

Мангрові ліси відіграють найважливішу роль у пом'якшенні наслідків зміни клімату, оскільки один акр мангрового лісу здатний поглинути майже стільки ж вуглекислого газу, скільки один акр тропічних лісів Амазонки.

Ліси також захищають узбережжя від ерозії, оскільки інтенсивні шторми стають частішими.

Суддя Фульвіо Еккарді підкреслив важливість фотографій мангрових заростей, виступаючи за збереження цих життєво важливих прибережних лісів. Інший суддя Октавіо Абурто високо оцінив роботи цього року, відзначивши їхній натхненний характер і позитивний погляд на екосистеми мангрових лісів.

На Алясці обрали найтовстішого ведмедика у світі

Щорічно з 2014 року на Алясці в національному парку Катмай проходить змагання серед ведмедів "Fat Bear 2023". Користувачі з усього світу спостерігають за тим, як істоти вправно ловлять лосося, накопичуючи жирові запаси до зими. Згодом люди голосують за титул "найтовстішого ведмедя у світі", який присуджується тому, хто досяг найбільшої ваги.

Цьогорічне змагання вже добігло кінця і спостерігачі підбили підсумки конкурсу. З великим відривом перемогла самка 128 Грейзер, якій вдалося набрати 108 321 голос, тоді як її найближчий конкурент, величний самець 32 Чанк набрав лише 23 134 голоси. У результаті Гейзер була визнана "найкращим товстим ведмедем року".