"Патрулювала" кордон: в Карпатах прикордонники виявили червонокнижну тварину
Джерело:
ДПСУВ українських Карпатах прикордонники помітили червонокнижну тварину, яка прогулювалася вздовж кордону. Мовиться про євразійську рись.
Ймовірно, хижак допомагає працівникам кордону виконувати їхню роботу ще краще. Про "патрулювання" твариною прикордонної території повідомили в Державній прикордонній службі України.
Дивіться також Щоб привернути увагу до стерилізації: в Україні анонсували перший порносайт для котів
В Карпатах помітили євразійську рись
Пухнастий "умилянт" крокує своїм маршрутом поблизу кордону й не схвалює спроб його порушення,
– з гумором написали у повідомленні.
Рись "патрулює" кордон: дивіться відео
Нагадаємо, раніше прикордонники вже помічали рись на цих територіях. Вони радили всім охочим незаконно перетнути кордон не скоювати таких спроб, адже можна опинитися у пащі дикого звіра, а не за парканом.
Що треба знати про рись?
Рись – рід хижих ссавців з родини котячих. Він містить 4 сучасні види, поширені в Євразії та Північній Америці.
Вони характеризуються тим, що їхні вуха увінчані пучком чорного волосся, а тіла з коротким хвостом і довгими ногами. Євразійська рись є найбільшою зі всіх рисей, довжина тіла від 76 до 110 сантиметрів і 70 сантиметрів у загривку. Самці частіше важать від 18 – 26 кілограмів (інколи до 32 кілограмів), самки важать в середньому 18 кілограмів.
Існує безліч варіантів забарвлення рисі, залежних від географічного району – від рудувато-бурого до палево-димчастого, з більш-менш вираженою плямистістю на спині, боках і лапах.
Ця тварина має багато спільного з усіма котячими – гострий зір, особливо у нічний час, і хороший слух. Саме це допомагає їй вести нічний спосіб життя, полювати у сутінках та добре відчувати здобич чи небезпеку на відстані.
Завдяки міцним кігтям і сильним лапам, особливо заднім, рись вправно стрибає по скелях і лазить по деревах. Цю кішку одразу можна впізнати по короткому хвосту і китицях на вухах, які роблять її слух ще кращим.