Як на паспорт: канадська рись незворушно всілася перед камерою та влаштувала фотосесію
Джерело:
IFLScienceЗначно просунувшись у вивченні тваринного світу, вчені застосовують низку інноваційних методів, щоб поглибити розуміння світу природи. Дослідники використовують пастки для моніторингу дикої природи, і в деяких визначних випадках їм вдалося підловити види, які раніше вважалися вимерлими.
У рамках нещодавньої ініціативи дослідники з проєкту Voyageurs Wolf Project встановили 350 фотопасток для вивчення літньої екології вовків в екосистемі Великих Вояжерів у Міннесоті. Камери, призначені для спостереження за пересуванням вовків, також зафіксували різноманітні інші лісові види. Однією з них скористалася дуже фотогенічна рись.
Дивіться також У зоопарку Британії народилась одна з найрідкісніших тварин на Землі: про кого мовиться
Канадська рись незворушно сиділа перед фотопасткою
Так, одна з камер зняла приголомшливе відео, на якому рись виглядала напрочуд спокійною і ніби позувала перед об'єктивом. Ці кадри були зняті вченими на півострові Кабетогама в парку.
Щоб отримати такі кадри, має збігтися безліч речей: освітлення, тло і, звісно ж, незворушність самої рисі, яка позує на камеру,
– каже Том Гейбл з Voyageurs Wolf Project.
Як це було: дивіться відео
Рисі не полохливі, хіба вночі
Дослідники зазначають, що науці відомі чотири види рисей:
- рись (Lynx rufus);
- євразійська рись (Lynx lynx);
- іберійська рись (Lynx pardinus);
- канадська рись (Lynx canadensis).
Канадські рисі (саме така потрапила в фотопастку), відомі як люті хижаки, в основному полюють на зайців-русаків, які складають основу їхнього раціону. Хоча вони переважно покладаються на це основне джерело їжі, ці спритні котячі іноді можуть полювати на менших ссавців і птахів, якщо дозволяють обставини. Примітно, що канадські рисі менші за розміром, ніж їхні європейські побратими, і їх можна легко впізнати за характерним хвостом, який має темний кінчик, що нагадує чорнило.
Дослідники зауважують, що рисі зазвичай відомі своєю сором'язливим і відлюдькуватим способом життя. Тому побачити їх такими на фотопастці вельми цікаво. Примітно, що рисі проявляють підвищену активність вночі, використовуючи свій винятковий зір, щоб виявити здобич на відстані понад 75 метрів.