Дослідники спершу вважали, що це кит, якого помітив підводний фотограф і відеооператор Олександр Шмідт біля Кабо-Сан-Лукас у грудні 2023 року, але виявилося, що це зовсім інша особина. Вчені кажуть, що морський гігант не зможе пережити цю травму, й подорож стане для нього останньою.

Дивіться також Жив в еру динозаврів: який вигляд має величезний пліозавр, якого прозвали "морським Рексом"

Біля берегів Мексики помітили кита зі зламаною спиною

Уперше кита зі зламаною спиною помітив підводний фотограф і відеооператор Олександр Шмідт з Apex Ocean Divers біля Кабо-Сан-Лукас у грудні 2023 року. Тоді він зняв пересування кита, а потім передав відео Тихоокеанському фонду китів.

Учені припустили, що травмований кит може виявитися самкою горбатого кита, на ім'я Мун, за якою раніше вже стежили вчені. Понад рік тому Мун здійснила свою останню подорож — пропливла з пошкодженим хребтом 4 800 кілометрів від Канади до Гаваїв. Однак ретельніший аналіз відео показав, що на кадрах Шмідта зовсім інший кит із подібною травмою хребта.

Кит зі зламаним хребтом був помічений біля узбережжя Південної Нижньої Каліфорнії в Мексиці.

Ймовірно морський гігант травмувався під час зіткнення з кораблем,
– каже біологиня Тихоокеанського фонду китів Стефані Стек.

На знімках чітко видно горбатого кита (Megaptera novaeangliae) з деформованим на хвості хребтом — вчені вважають, що ця травма стане для нього фатальною.

Кит, найімовірніше, загине від травми

Кит, найімовірніше, загине від травми / Фото Alexander Schmidt

За словами Стек, як і у випадку з Мун, вчені підозрюють, що морський гігант не зможе пережити цієї травми. Кити — надзвичайно витривалі істоти, проте подібні серйозні каліцтва можуть знизити їхні шанси на виживання в дикому середовищі.

Чим травма небезпечна?

Насамперед зламана спина ускладнює плавання, а це впливає на здатність мігрувати, харчуватися, підійматися на поверхню, щоб дихати повітрям, і ухилятися від хижаків.

Також енергетичний баланс горбатих китів надзвичайно обмежений, а подібні травми впливають на їхню здатність нормально рухатися і можуть призвести до катастрофічних наслідків. По-третє, зламана спина, ймовірно, змушує китів страждати від неймовірного болю і відчувати сильний стрес.

Кораблі "б'ють" по морських ссавцях

Дані Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) вважають, що смертність китів біля західного узбережжя США є серйозною проблемою, оскільки ці води часто відвідують види, що перебувають під загрозою зникнення. У результаті місцева влада запровадила обмеження швидкості пересування суден, щоб захистити морських мешканців.

Водночас результати досліджень свідчать про те, що одного тільки зниження швидкості пересування суден просто недостатньо. Вчені виявили, що 95-відсоткове дотримання правил нижчих швидкостей скоротить смертність китів лише на 25 – 30%.

Зауважимо, у Великій Британії на одному з пляжів знайшли рештки гігантської акули завдовжки 4,6 метра. Вона є однією з найбільших у британських водах риб.