В глибинах Чорного моря загинуло чимало дельфінів: Міндовкілля назвало цифру

21 серпня 2023, 13:50
Читать новость на русском

Джерело:

Міндовкілля

За трагічним поворотом подій ворожі дії російського флоту в Чорному морі призвели до втрати понад тисячі дельфінів. Цих бездиханних створінь виявили не тільки біля берегів України, а й у водах Болгарії та Туреччини.

У Чорному морі загинули близько 1000 дельфінів

Точна кількість померлих дельфінів залишається невідомою, що посилює серйозність цієї тривожної ситуації. Оскільки чимало тіл можуть дрейфувати в морі. Про це повідомили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

Читайте також На береги викинуло 50 000 дельфінів: в мережі показали наслідки війни для природи

Річ у тім, що російські кораблі, які загрожують південному узбережжю України в Чорному морі, постійно використовують акустичні сигнали гідролокатора. Це, за словами вчених, може заважати орієнтуванню дельфінів.

Морські міни, що засмічують прибережні води, створюють нові смертоносні перешкоди. Ракетні пуски у Чорному морі створюють потужний шум – смертельний для дельфінів. Вибухи та витік пального, уламки ракет забруднили Чорноморський біосферний заповідник – один із найстаріших заповідників України.

Підготовка до розтину трупа дельфіна / Фото Лаура Бушнак для The New York Times​

Міністр також зазначив, що Міністерство довкілля створило нові методики документування шкоди довкіллю.

Це був новий для Міндовкілля виклик воєнного часу. Ми створили ці методики, адже не можемо втратити жодної інформації про екологічні злочини. Наш досвід роботи в умовах війни – унікальний і корисний для держав на всіх континентах,
–  сказав Руслан Стрілець.

Окрім цього через підрив Каховської ГЕС у Чорне море та дельту Дніпра потрапило близько 15 мільярдів кубічних метрів прісної води. Це порушило їхні екосистеми та призвело до значного опріснення моря.

Через підрив на Каховській ГЕС гинуть рідкісні тварини

6 червня 2023 року близько 3:00 російські військові підірвали греблю Каховської ГЕС на Херсонщині. Каховська ГЕС через підрив повністю зруйнована і відновленню не підлягає.

Каховське водосховище було помешканням для багатьох червонокнижних представників фауни. Однак після обміління чимало тварин потонули у воді чи не змогли вижити в прісноводному середовищі.

  • Серед таких і популяція морського судака, яка повністю загинула внаслідок катастрофи. Прісноводне цунамі призвело до повного зникнення всієї популяції червонокнижного морського судака. Крім того, серйозно постраждали осетрові, які під час нерестової міграції як раз підійшли до дамби та були зметені гідроударом.
  • Також внаслідок підриву греблі постраждали птахи, навіть водоплавні. Всі ті, хто гніздився у траві або кущах. Наприклад, червонокнижна болотяна сова влаштовує гнізда виключно на землі. А зараз період вигодовування пташенят. Тому вся пташина молодь загинула, крім тих видів, що гніздиться високо на деревах.
  • Гинуть і червонокнижні тритони. Багато з них з дніпровськими водами винесло на узбережжя Чорного моря. Співробітники національного природного парку "Тузлівські лимани" за добу врятували 55 червонокнижних тритонів, яких з дніпровськими водами винесло на узбережжя Чорного моря.