Науковці показали мертвих дельфінів, яких викидає на берег моря

За оцінкою науковців, лише за минулий рік загинуло не менш 50 тисяч чорноморських китоподібних. Про це повідомляє Національний природний парк "Тузлівські лимани".

До теми На берегах окупованої Кирилівки знаходять дедалі більше загиблих дельфінів

Як зазначається, в акваторії Південно-Західної частини Чорного моря у липні іноді можна було зустріти грайливих дельфінів афаліни. Але упродовж місяця на берегах Північно-Західної частини Чорного моря, а також на Азовському продовжують знаходити мертвих дельфінів.

Зараз субмарини ворога знаходяться дуже далеко від наших берегів порівняно з тим, що було торік і загальна кількість загиблих тварин зараз значно менша ніж від впливу військових сонарів підводних загинуло не менш 50 000 чорноморських китоподібних,
– зазначають працівники нацпарку.

Мертвих дельфінів викидає на береги Чорного та Азовського морів / Фото Національний природний парк "Тузлівські лимани"​

Науковцям стало складніше проводити моніторинг дельфінів

Дослідники зазначають, що моніторинг за викидами тварин для об'єктивної оцінки впливу війни останніми тижнями для нацпарку ускладнюється, бо з 13 липня їм повністю заборонили вихід на берег моря, хоча нацпарк розташований за межами бойових дій.

Керівництво нацпарку уже направило усі необхідні документи до органів влади, щоб розв'язати це питання.

Для надання можливості безпечного відтворення дельфінів після перемоги над ворогом, потрібно створити безпечний морський резерват на 3 000 кілометрів акваторії Чорного моря для захисту тварин від вбивчого антропогенного впливу. Міндовкілля схвалило таке клопотання, але Одеська ОДА поки блокує його створення,
– додали у нацпарку.

При цьому наголошують, що попри жахливі наслідки від дій російських окупантів для людей і дикої природи, для унікальних дельфінів, все-таки природа відновиться.