Домашні улюбленці можуть псувати сон людини

При цьому власники собак частіше страждають від розладу сну. Люди, які мають котів, також нерідко стикаються із проблемами зі сном, але не такою мірою, як собачники.

Читайте також Чи справді коти здатні зцілювати від різних недуг

Дослідники визнали, що хоча домашні тварини здійснюють релакс-ефект на своїх власників впродовж дня, вони, зрештою, негативно впливають на загальну якість сну.

З одного боку, собаки та коти можуть бути корисними для якості сну людини завдяки соціальній підтримці, яку надають. Домашні тварини створюють відчуття безпеки та товариства, що може призвести до зниження рівня тривоги, стресу та депресії. Але, з іншого – домашні тварини можуть заважати господарям спати,
— зазначила докторка Лорен Віснєскі, яка керувала дослідженням.

Так, вчені з Меморіального університету Лінкольна врахували історію гігієни сну учасників дослідження, звернувши увагу на такі фактори, як:

  • хропіння,
  • раптове пробудження,
  • потреба в снодійному,
  • відчуття неспокою або сонливість,
  • потреба у більше ніж 15 хвилинах, щоб заснути, й менше ніж у середньому 6 годин сну.

Дослідники зосередилися на власниках домашніх тварин в Сполучених Штатах, розглядаючи дані Національного дослідження здоров'я та харчування (NHANES) з 2005 до 2006 року. Загалом було обстежено близько 5,5 тисяч осіб – 51,7% жінок і 48,3% чоловіків.


Собачники частіше мають поганий сон / Фото The New York Post​

Власники домашніх тварин частіше мають поганий сон

Порівняно з тими, хто не має домашніх тварин, власники собак мають більше проблем зі сном, зокрема розлади сну, тимчасове припинення дихальних рухів під час сну, відчуття неспокою або сонливість, потребу в таблетках, щоб заснути, занадто мало сну вночі та посмикування ніг.

Водночас власники кішок страждають від хропіння, проблем із засипанням та посмикуванням ніг. Вчені вважають, що така різниця може бути через те, що коти були більш активними вночі.

Натомість зв'язок між сном й утриманням домашніх тварин потребує подальших досліджень, які могли б дати повну інформацію про те, як лікарі лікують пацієнтів із низькою якістю сну, й допомогти експертам розробити освітні ресурси про такі ризики для здоров'я.