Мешканці Хайфи неоднозначно ставилися до того, що дикі кабани сновигають вулицями міста у пошуках їжі. Відтак, влада як і обіцяла, намагатиметься вирішити проблему кабанців їхнім переселенням.

Важливо Як зробити ваш дім та сад безпечнішими для собаки

Куди хочуть переселити кабанів Хайфи

Мерія Хайфи і Управління природи і парків вирішили спробувати переселити кабанів в який-небудь заповідник. ЗМІ повідомляли, що новим будинком для тварин може стати заповідник "Ар- Хоршан".

Втім, цьому абсолютно не раді мешканці міста Зіхрон-Якова, який розташований поруч. Вони стверджують: кабани настільки звикли жити у місті, що просто втечуть із заповідника і обживуться на їхніх вулицях.

Кабани у Хайфі
Кабани заполонили вулиці Хайфи і перестали боятися людей / Фото Дена Балілті (The New York Times)

Більше про ситуацію у Хайфі Кабани стали невід'ємною частиною ізраїльського містечка: як з ними уживаються люди

Мер Зіхрон-Яакова Зів Деша на своєму фейсбуці пообіцяв, що він зробить все від нього залежне, щоб кабани Хайфи не наблизилися до його міста. Він також звернувся до гендиректора Управління природи і парків з вимогою скасувати експеримент.

Неможливо вирішити проблему одного муніципального округу, просто перекинувши її на інші населені пункти,
– написав він.

Поки влада між собою свариться, кабанці продовжують жити просто на вулицях міста. Ось цей сонний, наприклад, став зіркою інтернету.

Чому у Хайфі так багато диких кабанів

Джерело: The New York Times

  • Пандемія тут ні до чого: кабани Хайфи почали оселятися у місті задовго до того, як коронавірус поширився. У 2019 році на вулицях нарахували 1328 кабанів. У 2015 році їх було на 40% менше.
  • Немає одностайної думки, чому кабани оселилися в Хайфі в такій великій кількості.
  • Деякі припускають, що через величезну пожежу навколо Хайфи у 2016 році, яка знищила природне середовище існування кабанів.
  • Інші стверджують, що на це вплинуло рішення мера: він заборонив відстріл кабанів.
  • Водночас екологи стверджують: проблема значно простіша – багато харчових відходів, які люди залишають у громадських місцях. Така пожива для кабанів є доступнішою, ніж їжа у лісах і ярах, які оточують Хайфу.