Рятувальник Біч з Києва

Кудлатий та вже старенький Біч – справжній талісман пожежно-рятувального підрозділу. Заступник начальника частини Андрій Фомішін, жартує, здається їх чотирилапий товариш, був тут завжди.

Цікаво Як познайомити собаку з іншими улюбленцями: корисні поради

Ще маленьке та беззахисне цуценя, 12 років тому підкинули до воріт 18 Держаної пожежно-рятувальної частини у Києві. Тоді рятувальники його відігріли, відгодували та прийняли до себе на службу.

За словами рятувальників, більш уважного слухача годі шукати. До того ж Біч – хороший охоронець, адже люди в цивільному одягу, повз нього точно не пройдуть.


Собака з кличкою Біч живе у ДСНС / Фото 24 каналу

Біч хоч вже і не такий грайливий, але щодня віддано зустрічає своїх товаришів, які заступають на добове чергування. Як розповів Фоміш, собака, коли був молодим, любив кататись на трамваях.

Він їздив із рятувальниками на базар, а потім повертався з ними назад. Песик розуміє, коли приблизно приходять працівники, тому деколи зустрічав їх з електрички. Вогнеборці зауважують, після виснажливої пожежі, пухнастий друг як ніхто здатний підняти бойовий дух.


Біч підіймає бойовий дух рятувальників / Фото 24 каналу

Іспанський водяний собака "працює" психологом

У Маріуполі на шоколадного іспанського водяного собаку з нетерпінням чекають, як у будинках для літніх людей, так й у дитячих закладах. Маленькі пацієнти залюбки перебирають шерсть собаки, яке за структурою дуже схоже на людське волосся.

Читайте також Остання пригода: зворушлива історія дружби людини та собаки

Банана – не звичайна собака, а психолог. У неї є навіть відповідний сертифікат. Вона пройшла навчання та тестування за всіма міжнародними стандартами. Її профіль – каністерапія, коли за допомогою собак лікують людей, які страждають від депресії, психічних розладів або ж самотності.


Песик Банана працює психологом у Маріуполі / Фото 24 каналу

У 2-місячному віці Банану придбала Ганна Яценко. Жінка працює психологом у службі з надзвичайних ситуацій. Раніше посаду чотирилапого психолога займала її вихованка ретривер Еллі, яка у 15-річному віці пішла на пенсію.

Вже з перших тренувань Банана продемонструвала готовність до навчання. Для маленьких пацієнтів така терапія з собакою не тільки розвага, а й розвиток мовної активності. Графік чотирилапого психолога досить насичений.

Собаки-рятувальники допомагають на службі: дивіться сюжет 24 каналу