У Чорнобильському заповіднику показали лисицю, яка саме поверталася з полювання. Відповідне фото опублікувала пресслужба.

Дивіться також В "Тузлівські лимани" прилетів унікальний для цієї місцевості чорний лебідь

Що відомо про тварину

На опублікованому фото лисиця не така пухнаста, доглянута, вгодована і яскрава, як взимку. Також видно, що хижак вполював здобич, і несе її в зубах.

Десь "намишкувала" здобич і одна з чорнобильських лисиць: втамувати голод можна, правда, ненадовго,
– йдеться у повідомленні.

Зазвичай в меню тварини – птахи, їх яйця, риба, комахи й, головне, різноманітні гризуни. Останніх вона доволі легко викопує з-під снігу, а в теплу пору року блискавично ловить у траві або спритно розкопує нори, орієнтуючись за звуком.

У Чорнобилі показали лисицю

У Чорнобилі показали лисицю / Фото Оксани Красюн ​

Забарвлення лисиці

Лисиця виховує потомство в укритті нори, а решту року вона живе майже винятково на відкритому повітрі. Потомство залишає матір восени. У неволі тривалість життя – 10 – 12 років, однак у дикій природі – 3 роки.

Поряд із типово забарвленими "вогнівками" трапляються особини з темнішим хутром: сиводушки, хрестовки, чорно-бурі. Нижня частина ніг зазвичай чорна, а хвіст з білим або чорним кінчиком.

Зрідка в природі зустрічаються альбіноси. Вуха зовні чорного або коричнево-червонуватого забарвлення, а внутрішня поверхня білувата.

У Чорнобильському заповіднику показали сарну та оленів

У Чорнобильському заповіднику мешкає безліч оленевих. Сарна – це одна з представниць цього виду. Фотографією граційної та прекрасної тварини поділилися на офіційній сторінці заповідника у соціальних мережах.

Також у заповіднику показали фотографії лосей і оленів. Для парнокопитних заповідник – це рай для розмноження.