Знімки та цікаві факти опублікували на офіційній сторінці заповідника у Фейсбук. Що треба знати про хижого богомола – далі у матеріалі!

Читайте також Несподіване схрещування: природний гібрид двох близьких видів помітили в Атлантичному океані

Що відомо про богомола?

У заповідній зоні панує богомол як одна з найбільших комах. Самки завжди більші за самців.

З настанням осені починається сезон розмноження цих дивовижних створінь. Протягом цього часу самець богомола вирушає на місію, щоб знайти самку і запліднити її. Однак, після цього розгортається дивний феномен, оскільки самка богомола вдається до акту канібалізму, поїдаючи свого партнера-чоловіка. Дивно, але цей прояв канібалізму виявляється приблизно в одній третині всіх спаровувань богомолів.

Богомоли демонструють агресивну поведінку. Бачачи ворога, вони приймають страхітливу позу, якщо це не допомагає – кидаються в бій.

У Чорнобилі показали богомола

У Чорнобилі показали богомола / Фото Дениса Вишневського​

Хоча ці комахи відіграють важливу роль у контролі популяції мух і комарів, вони також становлять потенційну загрозу для бджіл. Примітно, що людям не варто боятися цих створінь.

Богомол демонструє хижу поведінку, в основному використовуючи непомітні прийоми засідки під час свого полювання. Ці істоти в першу чергу живляться шляхом споживання різноманітних комах, павукоподібних і членистоногих. Крім того, було помічено, що більші види богомолів не уникають нападу на дрібних ящірок, змій, жаб, птахів і, що дивно, навіть на гризунів.

Тривалість життя дорослої комахи зазвичай становить від 55 до 60 днів. Однак було помічено, що самці, як правило, мають меншу тривалість життя.

Цікаві факти про богомола

Цікаві факти про богомола / Фото Дениса Вишневського​

Крім того, дослідники підкреслили значну роль, яку богомоли, особливо їхні личинки, відіграють у підтримці екологічної рівноваги. Ці істоти виявилися дуже корисними, оскільки активно борються зі шкідниками, особливо на фруктових деревах і ягідних кущах.

У Чорнобильській зоні зграя вовків потрапила у фотопастку

Нещодавно в Чорнобилі зграя вовків була зафіксована на фотопастку. Очевидно, ці хитрі хижаки займаються життєво важливою справою, старанно шукаючи свою наступну жертву.

Зауважимо, Зона відчуження стала ідеальним розплідником для багатьох видів тварин, зокрема вовків. Ці хижаки завжди були неодмінним представником поліської фауни, проте й постійно зазнавали переслідувань з боку мисливців та лісників. Сьогодні Чорнобильська зона залишається острівцем, де сіроманців не відстрілюють.