Два різні види морських зірок створили новий гібридний вид

Такі види морських зірок, як червоний астеріас (Asterias Rubens) і морська зірка Форбса (Asterias forbesi) мешкають на мілководді в прибережних районах на середині Атлантичного океану. Обидва види вважаються дуже важливими для місцевої екосистеми, оскільки мають сильний вплив на навколишнє середовище.

Читайте також Як дві краплі води: чи можуть тварини народжувати близнюків

Морські зірки відіграють вирішальну роль у підтримці балансу екосистем, полюючи на домінантних конкурентів. Це відкриття підкреслює важливість цих конкретних видів морських зірок для наукового товариства, оскільки їхній вплив поширюється на різноманітних морських мешканців у регіоні. Попри тісні спорідненості та приналежність до роду Asterias, ці види розлучилися приблизно 2 – 3 мільйони років тому, демонструючи дивовижну еволюцію в межах свого походження.

Завдяки дослідженням, проведеним у різних місцях на півночі Атлантичного океану, було виявлено, що два види морських зірок успішно спаровувалися, що призвело до створення гібридних морських зірок. Результати показали, що схрещування між видами – це масове явище.

Морська зірка виду Asterias Rubens / Фото Wikipedia​

Дослідники представили переконливі докази широкого схрещування серед екологічно значущих прибережних видів. Це відкриття є важливою віхою, оскільки проливає світло на співіснування двох, здавалося б, несумісних організмів.

Морська зірка Forbes, відома своєю спорідненістю до теплих вод, і червона астерія, безхребетна тварина, яка процвітає при низьких температурах, дають гібридів, які процвітають в обох середовищах. Ця чудова адаптація свідчить про те, що вони мають здатність пристосовуватися до різноманітних умов навколишнього середовища, що робить їх унікальним видом сам по собі.

Вчені вважають, що так морські зірки адаптуються до зміни клімату, але це може мати серйозні наслідки як для початкових видів, які створили гібриди, так і для всієї місцевої екосистеми.

Морська зірка виду Asterias forbesi / Фото iNaturalist​

Автори дослідження вказують на те, що тепер з'явилося два важливих питання, на які поки що немає відповіді:

  • Чи прискориться процес схрещування між видами, що призведе до витіснення початкових видів морських зірок?
  • Можливо, гібриди навпаки врятують обидва види й стануть джерелом комбінованих генів, які забезпечать більшу стійкість до зміни клімату?

Заведено вважати, що схрещування між видами є досить поширеним явищем у природі. Лише подальші дослідження та час покажуть, чи можуть морські зірки суттєво вплинути на навколишню екосистему через появу нових гібридів.